Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 19, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – jak działa i co nam oferuje?
Styczeń 23, 2018

Moda na beton dekoracyjny i produkcje przy użyciu tego materiału wciąż ma się fantastycznie. Nic dziwnego – dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy zjawiskowy skutek, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Dość niewysokie ceny pielęgnacji sprawiały, że był on widywany przede wszystkim w pomieszczeniach przemysłowych, lecz dziś używają go także osoby prywatne w nabytych przez siebie nieruchomościach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czym jest?

Które warunki winien spełniać element budowlany, aby skusił zainteresowanych do użycia go u siebie? Uwypuklimy w tym momencie przede wszystkim innowacyjność, odporność i zachwyt wizualny. Nie oszukujmy się – gdy produkt nie przypadnie nam do gustu z wyglądu, to nawet lepsze cechy odnośnie niezawodności nie przekonają nas do wykorzystania go. Dobrym wyjściem stanie się beton dekoracyjny stemplowany, pionierskie rozwiązanie, wyprodukowane na połączeniu marmurów oraz płyt cementowych. Dzięki betonowi dekoracyjnemu, uzyskamy imitację drewna, skał, kamieni oraz kilku innych. Walory betonu dekoracyjnego prowadzą do tego, iż nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a dodatkowo mamy zagwarantowane w pakiecie niebanalne dekoracje optyczne, które spodobają się nawet wybrednym.

Zwiększona popularność betonu dekoracyjnego w naszym kraju coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, ale w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wiedzieli, że produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków są bardzo dobrym rozwiązaniem w temacie aranżacji pomieszczeń. Niskie ceny konserwacji przez długie lata pozwalają zachwycać się wspaniałą nawierzchnią. Produkt musimy poddać impregnacji szacunkowo co 80 miesięcy, a zatem nie przystoi wymieniać płytki czy też polbruku na coś nowego. Niezawodność betonu dekoracyjnego będzie zdecydowanie lepsza niż w przypadku pękających płytek albo tracącego barwy kamienia brukowego. Kiedy postawimy na impregnowanie betonu dekoracyjnego, możemy bez wysiłku dokonać zmiany barwy

Beton dekoracyjny stemplowany – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny jest uniwersalny . Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość projektujących ma tego świadomość – w tej chwili nie wymyślono odporniejszego elementu od betonu. W kombinacji ze świetną estetyką, jest obecnie ciekawym rozwiązaniem już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla właścicieli domów, biurowców w samym sercu miasta, czy też miejsc użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – wciśniemy go do wszystkich projektów. Przy wyborze winniśmy starannie przemyśleć, jaki styl ma mieć nasz dom.

Zdecydowanie warto postawić na beton dekoracyjny , gdy zamierzamy połączyć wnętrze na czasie ze śmiałym, artystowskim charakterem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, gdy już od drzwi do domu zamierzamy zaznaczyć bogactwo i wykwintność. Beton dekoracyjny charakteryzuje po pierwsze ascetyczność oraz ekstrawagancja. Nieważne czy pragniemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, spełnią swoje zadanie przy ścianach wewnętrznych i elewacjach.

Gdy wybierzemy renomowaną korporację, stawiającą ponad wszystko troszczenie się o drobny element, wtenczas otrzymamy projekty subtelnie nawiązujące do natury. Istotnym jest, aby nabrać pewności czy zakupiony przez nas materiał nie tylko zadowalająco odzwierciedla drewno, kamień czy skałę, ale również czy posiada walory antypoślizgowe i mrozoodporne. Bez tego – nie warto przeznaczać środków na podobny zakup gdyż nie będziemy z niej zadowoleni.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych przede wszystkim do odskoczni po angażującym tygodniu pracy albo szkoły. Spróbujmy do takiego projektu użyć jedną z technik betonu dekoracyjnego stemplowanego, którą nazywamy efektem deskowania.

Podkreśla ona prostopadłe lub poziome żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych struktur. Gwarantuje powierzchni wyjątkowo ascetyczny charakter. Horyzontalne deskowanie zapewnia lokalowi relaksacyjny styl, więc zwyczajnie wykorzystamy je do aranżacji salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w konstrukcji betonu lepiej przystają do pomieszczeń o charakterze dystyngowanym i aktywizującym, przykładowo studio albo hol.

Następną odsłoną betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Prawdopodobnie przeważająca część czytających miało z nim już do czynienia. Przypomina powszechną szarawą kompozycję dekoracyjną, jednak jest bezwzględnie trwalszy. Jego neutralność oraz subtelność powoduje, iż jest bardzo wielokierunkowy – osoby aranżujące stosują ten produkt we wnętrzach innowacyjnych i tradycyjnych.

Obecnie beton dekoracyjny jest powszechnie wykorzystywany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Popularny szarawy ton genialnie komponuje się z pozostałymi szarymi produktami.

Beton dekoracyjny to koncepcja, ma obecnie spory popyt wśród fanów aranżacji wnętrz i zapewne tak przez jakiś czas będzie. Stabilność, estetyka oraz nowoczesność otrzymujemy w pakiecie, a tempo wykonania projektów będzie następnym atutem. Po 40. latach od wprowadzania tej techniki w USA, także u nas zauważono atuty, jakie daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.betondekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok