Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie dachu
17 września, 2020

Klimatyzacja split do biura

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale też na wydajność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę w środku mieszkania zapewniając nam komfort w trakcie lata. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury we wnętrzu mieszkania, zapewniając ochłodę oraz cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator ma zastosowanie tylko podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście lokalnego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz wynikają ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba ocieplić, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli wybieramy zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu budynku oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok