Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia szczękowa – zabiegi stomatologicznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale również na naszą produktywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią bazę naszego komfortu i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku z reguły decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę w środku domu zapewniając nam chłód podczas upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj świetnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie najlepszej temperatury w środku domu latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury w środku domu, zapewniając ochłodę i komfort cieplny niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa gorąco z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie jedynie w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, do czego zużywana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w filtry, które osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na dogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma sporo różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort w środku mieszkania i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok