Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017
Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz
Skuteczne leczenie nadpotliwości
25 lutego, 2017

Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system ogrzewania to największa inwestycja przy budowie nowego domu. Przy jego wyborze musimy kierować względami radykalnych wydatków, wielkością powierzchni budynku, funkcjonalności i naturalnie efektywności. Właściwie dopasowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z właściwą izolacją pomieszczeń oddziałuje na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi usuwaniem efektów przesadnej wilgotności. Dzisiaj producenci proponują nam inteligentne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy dostępne dla każdego z nas. Aczkolwiek są tak odmienne, że dobór korzystnej instalacji nie jest często mocno skomplikowany. Pragniemy opisać Ci najatrakcyjniejsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że znajdziesz perfekcyjne urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Zanim jednak wykonamy analizę wybranych systemów centralnego ogrzewania, zastanówmy się co powinno się zbadać przed zakupem stosownego urządzenia. W istocie mamy możliwość wymienić 3 główne czynniki, które wpływają na wybór systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najpospolitsze jest w naszym państwie ogrzewanie wodne. Inną sprawą jest wybór źródła energii. Najczęściej energia termiczna produkowana jest w wyniku spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Następnym sposobem jest pozyskiwanie ciepła z otoczenia, co zapewniają ekologiczne pompy ciepła. Dodatkowo musimy się zastanowić nad tym, który typ systemu grzewczego będzie dla nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na następny krok, czyli wyboru określonego urządzenia do własnej kotłowni.

– najtańsze ogrzewanie

System gazowy doprowadzi do obniżenia kosztów ogrzewania w domu. Jednakże należy mieć na uwadze, że do jego właściwego działania potrzebne jest podłączenie systemu do sieci gazu ziemnego, bądź też stworzenie prywatnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z kolejną inwestycją, która niewątpliwie zwróci się po określonym czasie, niemniej musimy liczyć się z tym, że jesteśmy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla niektórych może być dokuczliwe.

Jednym z najchętniej pozyskiwanych kotłów na gaz, jest kocioł produkowanych przez firmę Buderus, który został zaopatrzony przez producenta w funkcję precyzyjnego skonfigurowania temperatury i szybkiej przemiany ilości pobieranego paliwa. Kotły gazowe Buderus dysponują, zależnie od typu otwartą bądź zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przypadku oznacza to, że powietrze podawane jest z otoczenia, a w drugim, że transportowane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od wyboru określonego modelu urządzenia, każdy kocioł gazowy posiada profesjonalny układ ograniczający do zera możliwość przekręcenia ciągu spalin, jak i pełnego wyziębienia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najistotniejsze zalety pieców gazowych:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Urządzenia urozmaicone pod kątem ogrzewanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna konstrukcja (kotły stojące lub wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek kategoryzuje się w minionych latach do najchętniej stosowanych surowców opałowych. Jest przystępny cenowo i bardzo wydajny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak funkcjonują w budynkach jednorodzinnych, a to z uwagi na konieczność składowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, aczkolwiek niewątpliwie taka alternatywa również występuje. Popatrzmy teraz na właściwości tego modelu instalacji grzewczej. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do grupy instalacji na paliwo stałe, które od dłuższego czasu sprzedawane na rynku urządzeń grzewczych. Dzielą się na piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się jedynie obsługą, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być operowane automatycznie. Powietrze wchodzi do wnętrza pieca poprzez zainstalowany wietrznik. Wspomniana poprzednio firma Buderus, produkuje piece na ekogroszek z profesjonalnymi czujnikami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do istotnych walorów dobrze jest odróżnić 3:

  • Popularność materiału opałowego
  • Niezmiernie prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Odpowiednia regulacja powiększająca potencjał grzewczy

Naturalnie, że pompa ciepła

W trosce o naturalne środowisko, oraz budżet Odbiorców, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy odbierające energię z otoczenia. Pompy ciepła nie używają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, zależnie od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak zaawansowane rozwiązanie pozwala jeszcze skuteczniej zredukować wydatki na ogrzewanie domu. Zasadę działania pompy ciepła można przyrównać do pracy lodówki, z tym że w odwrotnym kierunku. Uzyskane z otoczenia źródło energii kondensuje się, a utworzona para zostaje sprężona, przez co zasila obieg wody użytkowej. Typowy układ, ale jak korzystny.

Zalety pompy ciepła to:

  • Wyeksploatowanie łatwo dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Największa skuteczność opałowa spośród obecnych rozwiązań
  • Współpraca z każdym wariantem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i przedstawiliśmy Wam najciekawsze systemy grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok