Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne w Google
Październik 3, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sali zabaw – inspiracje
Listopad 19, 2017

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Realizacja takiego marzenia to ogromne wyzwanie logistyczne oraz finansowe. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Na lokalizacji trudne decyzje się nie kończą. Schemat domu potrafi bardzo zaangażować. Przeanalizować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też rozkład pomieszczeń. Wszystko musi być idealnie dopasowane, tak aby każdy domownik miał odrobinę prywatności. Pomyśleć należy też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Dużym wyzwaniem jest też dobór dopasowanej metody ogrzewania. Nie każda działka jest podłączona do sieci gazowej. W takim wypadku przeanalizować należy montaż pieca węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale też na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Ciepło będzie uciekać. Ogromne straty są efektem niewystarczająco zaizolowanego strychu. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie wolno umniejszać. Sposób termoizolacji domu ma znaczenie. Wykorzystywane są różne produkty: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, nazywana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do zabezpieczania przed utratą ciepła z budynków jest styropian. Posiada on wiele zalet:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednakże nie nie jest polecany do ocieplania tych elementów domu, które są podatne na ogień – dotyczy to głównie części z drewna. Alternatywą jest wełna mineralna. Jest ona bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród fachowców zajmujących się termoizolacją. Wełna jest niepalna, perfekcyjnie zabezpiecza przed hałasem. Izolowanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę należy zabezpieczyć przed nasiąkaniem przez zastosowanie folii chroniących. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan występuje w wielu wariantach. Tworzy się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Związki te podgrzewa się i potem poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą wykorzystuje się do termoizolacji. Pianka podczas natryskiwania zwiększa swoją objętość i natychmiastowo wiąże się. W ten sposób powstaje jednolita warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się niemal każdego podłoża. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Pianka PUR w dwóch wersjach

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga sprawdzi się przy termoizolacji budynków od zewnątrz. jest też świetnym materiałem izolującym przed wodą, przez to stosowana jest do izolacji fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka otwarto komórkowa jest bardzo lekka. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Wykorzystuje się ją do ocieplania wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Używana jest jako materiał izolacyjny w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Izolacja z pianki PUR jest przyjazne dla alergików. Pianka nie kruszy, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie ma w składzie toksycznych substancji, nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, przez co jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Kolejną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie nasiąka i nie odkształca się. Nie wymaga też zastosowania umocnień, bo doskonale przywiera do betonowych ścian i drewnianych elementów. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Zastosowanie pianki poliuretanowej likwiduje ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy niewymagającą spoin całość przez co nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanego dachu i to w błyskawicznym tempie. Dla porównania, izolacja z waty wymaga pracy kilku osób, docinania i stosowania dodatkowych wzmocnień.

Odpowiednia izolacja domu to inwestycja, którą należy przeanalizować i odpowiednio wdrożyć. Przeanalizować należy pozytywne i negatywna strony każdego ze sposobów. Tradycyjne produkty stosowane do izolacji od kilku lat mają poważnego konkurenta jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa ma doskonałą opinia u fachowców, doceniają oni jej niezawodność. Ogromnym plusem jest też niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka PUR sprawdza się nie tylko w domach jedno lub wielorodzinnych, ale też jako termoizolacja budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Więcej o piance PUR —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok