Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
Październik 19, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
Październik 26, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze na etapie budowy domu. Kiedyś zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak w miarę postępu prac nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów dociepleniowych szukali produktu, który urzeczywistniałby normy zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Znaczący był także wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej wykorzystywane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie kurzyły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach starań o wynalezienie innowacyjnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zauważono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce funkcjonalnym, gwarantującym znakomitą izolację cieplną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za łatwość krycia dowolnej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się czytając dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Rozróżnia się dwa rodzaje pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki wyróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale również zastosowanie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Korzysta się z nich przy izolacji natryskowej, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie chłonie wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest przeważnie w docieplaniu wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa sygnalizuje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najgorszym problemem związanym z ociepleniem domu jest powstanie tak zwanych mostków cieplnych. Wykorzystanie pianki pro całkowicie likwiduje ten problem, gdyż surowiec wpływa do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu specjalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie pianką jest bardzo lekka i zajmuje o wiele mniej powierzchni niż klasyczne materiały ociepleniowe. Co więcej wzmacnia konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo błyskawicznym czasie, co zazwyczaj jest elementem decydującym przy wyborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki Pro możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Korzyści stosowania pianki PUR

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla standardowych metod izolacji. Głównie dlatego, że przy jej stosowaniu ogranicza się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla środowiska i najlepsza dla alergików. Zapewnia najlepszy poziom izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że zatrzymuje ciepło w wnętrzach w chłodne dni, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik pochłaniania wody sprawia, że w izolacji nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym trudno nie napomknąć, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najdrobniejsze powierzchnie bez żadnego problemu. Jej konstrukcja zapewnia całkowitą przyczepność do jakiegokolwiek typu podłoża.

Skuteczne docieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką poliuretanową twierdzą, że taka izolacja jest najbardziej skuteczna i najłatwiejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo przybliżone, więc przy wyborze metody docieplenia domu warto wspomnieć o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność wydatków ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także przemysłowych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od ociepleń poliuretanowych, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok