Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
Luty 19, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
Luty 20, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie budynku ma wpływ skuteczność energetyczną? Naturalnie. Z wysoką wydajnością energetyczną kroczą w parze oszczędności finansowe, ze względu na obniżenie straty ciepła. Profesjonalne ocieplenie domu sprawi, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Kalkulacja jest zatem dość prosta.

W szerokim wachlarzu materiałów izolacyjnych pojawiła się jakiś czas temu pianka PUR – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wnikająca w skomplikowane wnętrza, umożliwiająca maksymalną ochronę termiczną. Jednym słowem wyjątkowa w każdym calu. W dzisiejszym poradniku chcielibyśmy Wam przedstawić ją z bliska, by dowieść, że w sektorze budowlanym czasami warto postawić na innowacyjność, a nie na dostępne standardy.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też określa się technologią wykorzystującą piankę poliuretanową, perfekcyjnie sprawdza się w najmniej przystępnych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane z wielką chęcią korzystają z niej w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Kluczową cechą pianki PUR jest jej niewielka waga, w przeciwieństwie do pozostałych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej właściwości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co wyraźnie powiększa opcje jej zastosowania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Jesteście zainteresowani?

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą kompozycją komórek. Wilgoć nie gromadzi się wewnątrz domu, tylko swobodnie przenika przez powłokę izolacji na zewnątrz. Wskazana właściwość specjalistycznie oznaczana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest wyjątkowo niski. Bardzo kluczowym atutem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako elementu spieniającego. Znaczy to, że niniejszy typ ocieplenia jest wysoce nieszkodliwy i może być z powodzeniem wprowadzany w każdej kompozycji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie rekomendowana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na produkty o odpowiednich cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zachowane we wnętrzu. Utrudnia natomiast dostęp brudu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma znacznie większe zastosowanie, niż izolacje o otwartych komórkach, a to ze względu na zamkniętą budowę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie pochłania wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być wdrażana w pełnym kręgu temperatur. Ponadto cechuje się dużo lepszym wskaźnikiem przekazywania ciepła. Te zalety powodują, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Z uwagi na gęstą konsystencję buduje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch zasadniczych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zestawieniu z wodą komponują pianę o jednolitej strukturze i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR wytwarzana jest wyłącznie w miejscu montażu, co znacznie skraca czas wykonania izolacji. Elastyczna postać pianki wpływa na to, że wchodzi ona w trudno dostępne miejsca, likwidując tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co było nierealne przy instalacji standardowych materiałów ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża budowy mieszkania. Z takiego powodu może być stosowana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu starszych budynków, czy przy budowie hal przemysłowych o ogromnej powierzchni. Warto odnotować też, że izolacja pianką jest wyjątkowo efektywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że podtrzymuje swoje właściwości przez długie lata. Utrzymuje ciepło w mieszkaniu w okresie zimowym i nie dopuszcza do przesadnego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwukierunkowo. Dodatkowo pianka poliuretanowa nie powoduje żadnych reakcji uczuleniowych, co poszerza grono jej wielbicieli. Nie jest również ciekawym surowcem dla gryzoni, czy insektów, których obecność w wnętrzu jest raczej zbędna. Pianka PUR to zwyczajnie niekonwencjonalny materiał ociepleniowy.

Pianka poliuretanowa może być stosowana w zróżnicowanej temperaturze i w ciężko dostępnych powierzchniach. Jest to najlepszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka poliuretanowa może być stosowana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Zaspokaja także wszelkie standardy budownictwa pasywnego. Jest materiałem wydajnym, ekologicznym i dogodnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie izolacji natryskowej pochłania praktycznie kilka chwil. Chyba nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki PUR są najtrwalsze i najbardziej funkcjonalne. Zajrzyj na stronę internetową firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza pianką

Strona używa cookies
Ok