Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Biuro tłumaczeń online
8 lutego, 2017
łańcuszki srebrne
Czy dewocjonalia to dobry prezent?
10 lutego, 2017

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Czym jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa?

W branży budowlanej mamy szansę mieć styczność z dwoma wariantami pianki PUR z zamkniętymi komórkami oraz otwartokomórkową. Piankę zamkniętokomórkową o spójności mniej więcej 40 kg/metr sześcienny poświęca się po pierwsze do ochraniania przed zimnem i izolowania hali magazynowych, izolowania dachów i stropodachów, a także w trakcie tworzenia lodowni, a dokładniej izb chłodniczych do przechowywania owoców oraz warzyw. Piankę PUR o większej konsystencji (60kg/metr sześcienny) wprowadza się do termoizolacji zadaszeń, stropodachów, połaci dachowych płaskich, umocnień, podłóg (jeśli mamy ogrzewanie podłogowe) i do oddzielania przestrzeni, w których stykamy się z konkretniejszym naciskiem. Zaś piankę otwartokomórkową możemy użyć do ocieplenia poddaszy, pokryć, posadzek oraz ścianek działowych wewnętrznych, hangarów bądź pomieszczeń produkcyjnych.

Pianka z otwartych komórek jest przygotowana z wyraźnych „otworów”, a w konsekwencji ma możliwość „oddychać”, zatem zapewniać dobrą klimatyzację wnętrza i oddawać zbyt dużą miarę pary wodnej. Przeciwdziała tworzeniu się pleśni, zatem perfekcyjnie przydaje się do izolacji poddaszy. Posiada nie tylko własności odcinające, przekazujące parę wodną oraz tłumiące. Jest niesłychanie lekka, nie obciąża mocno budowy oraz montuje się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Jest szansa wtedy zabezpieczać nią zadaszenia w jakimkolwiek dopuszczalnym wymiarze – choćby te nadzwyczaj skomplikowane. Jakie posiada defekty? Rzeczywiście żadnych, o ile jakiś pseudoznawca jej nie wykorzysta do izolacji filarów, do czego zdecydowanie się nie nadaje. Należałoby mieć na uwadze, iż niestety nie jest nieczuła na wpływ ognia.

Pianka z zalepionymi komórkami daje najefektywniejszą izolację i jest niezwykle niewrażliwa na czynniki pogodowe. Stosuje się ją zwłaszcza do uszczelniania filarów, posadzek z ocieplaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Ma minimum 90% niedrożnych otworów posiada dużą zwartość, niewielką przesiąkliwość oraz wyjątkowo dużą niepodatność na wciskanie. Znakomicie sprawdzi się do separowania struktur metalicznych, rurociągów lub gmachów inwentarskich.

Która pianka PUR będzie najlepsza?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki wycinek budynku będziemy pokrywać izolacją. Pianka z oczkami potrzebuje trochę mniej produktu, a ostatecznie można liczyć na to, że – jest bardziej oszczędna. Współczynnik izolacji jest nieco słabszy, jednakże mimo to zabezpiecza ciepło w mieszkaniu oraz jest idealną barierą dla dźwięku. Jeśli chcemy ocieplić poddasze, wówczas warto się na nią zdecydować. Warto też pamiętać, że wypada wówczas zadbać o wymuszony ruch powietrza, żeby w ogóle nie skraplała się para wodna i nie rozwinęła się pleśń. Innymi słowy powinniśmy kierować się formułą kompromisu między kosztownością, strefą, gdzie pianka będzie zagospodarowana oraz oporem cieplnym. Na poddaszu pianka izolacyjna powinna mieć co najmniej 10 cm (z zalepionymi komórkami) bądź 20 cm (z oczkami), ażeby wykonywała swoje zadanie.

Plusy pianki otwartokomórkowej: niezwykle efektywna izolacja w ciągu zimy, perfekcyjne ochładzanie w słonecznych miesiącach, wyciszanie dźwięków, „oddychanie” przeciwdziałające kumulowaniu się oparów albo wilgoci, korzystna cena, ekonomiczność, efektywność oraz bezpieczeństwo, certyfikaty i atesty.

Zalety pianki zamkniętokomórkowej: nadzwyczaj pokaźna wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne, nieistnienie mostków cieplnych (znakomita nieprzepuszczalność), surowiec odporny na oddziaływanie ognia, w ogóle nie obciążający budowli, nieznaczny wskaźnik przenoszenia ciepła, funkcjonalna termoizolacja, doskonała hydroizolacja.

Pianka izolacyjna – sprawdzi się w obszarze, w którym inne drogi nie dadzą oczekiwanych efektów

Zadaszenia, jakie posiadają wymyślne kształty, niezmiernie trudno jest ocieplić przyjętymi technikami. Wyglądają one na pewno fenomenalnie, tymczasem dla obsługi budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeśli decydujemy się na uszczelnienie poddasza, powinniśmy w zastępstwie wełny mineralnej, zdecydować się oczywiście na piankę poliuretanową (koniecznie otwartokomórkową). To nadzwyczaj opłacalna metoda ochraniania przed zimnem i izolacji obszarów o nierównych profilach, zatem z klinami na płaszczyznach połączeń krokwi. Dach musimy nieodwołalnie z wyprzedzeniem wyremontować, aby izolowanie pianką miało jakiś sens. Piankę mamy szansę aplikować bezpośrednio na części metalowe bądź dachówkę. Element metalowy absolutnie nie może mieć korozji, zaś wszelakie dachówki muszą być nieuszkodzone. Przeprowadzenie uszczelnienia pianką PUR jest znacznie szybsze niż w przypadku odmiennych surowców, np. wełny mineralnej. Właściwie nie musimy obawiać się również intensywnej erozji, pylenia, uwalniania oparów i niezwykle wolnego schnięcia. Mamy gwarancję, że izolacja będzie efektywna przez masę lat, natomiast my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co należy spojrzeć? Dowolna firma, która realizuje uszczelnianie pianką izolacyjną musi w obszarze realizowania usługi mieć wszelakie obowiązkowe dokumenty, np. odpowiednie zaznaczenie artykułu czy kartę techniczną wyrobu. Pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną zabezpieczającą przede wszystkim drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Dodatkowo muszą posiadać badania medyczne (i badania zezwalające na pracę na wysokości – jeżeli jest to pożądane) i dokument po przebytym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Jeśli planujesz dowiedzieć się więcej o piance PUR, kliknij w ów odsyłacz – ocieplenie poddasza Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok