Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet
22 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
24 marca, 2017

Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Jakie ozdoby umieścić w domu, by wyglądał efektownie?

Elementy zdobnicze powinny być dopasowane do ogólnego stylu, w jakim mieszkanie zostało stworzone. W sieci mamy możliwość odnaleźć masę sklepów sprzedających gliniane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli bądź różnokolorowe opakowania do zachowywania drobiazgów. Jeżeli jednak mówiąc w skrócie nie planujesz się wykosztowywać, spróbuj zrobić elementy dekoracyjne osobiście, np. papierowe, z rolek po papierze toaletowym lub po prostu zaprojektuj swój pierwszy rysunek.

Małe rolki po ręcznikach papierowych mogą wyglądać początkowo nijako – malutkie, proste i mogą iść wyłącznie do kosza na odpadki. Mamy szansę jednakże wyczarować z nich ciekawe kreacje na ścianę. Wystarczy pociąć każdą rolkę (bez wątpienia do tego czasu należy ich trochę nagromadzić) oraz pokryć cienką warstwą farby w rozpylaczu (albo farbą oraz brokatem). Wtedy trzeba zaprojektować jakiś ciekawy kształt, strukturę, w jakiej poszczególne kawałki będą klejone na ścianę i już! Awangardowym projektem – na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne – jest skonstruowanie wiszących dekoracji z tych rolek. Wycięte części trzeba ze sobą połączyć, a przez jedną spośród nich pociągnąć włóczkę albo sznurek. Wspomnianych elementów dekoracyjnych można powiesić parę, by efekt był jeszcze atrakcyjniejszy.

Od niedawna modne są lampiony zrobione z papieru, bowiem dzięki nim malutkie oraz duże lampy prezentują się faktycznie zjawiskowo. Trzeba wyciąć drobne paseczki lub jakiekolwiek inne wzory w dowolnych wielkościach oraz z nich skonstruować dekorację. Jeszcze jednym pomysłem jest zanotowanie na cielistym papierze (porównywalnym do starszego) utworu poetyckiego (lub spisanie części lubianego utworu prozatorskiego), natomiast zaraz potem owinięcie nim lampy nocnej.

Nogi drewniane od producenta

Jeśli zależy Ci na przyozdobieniu mieszkania w olśniewający sposób, możesz skorzystać z oferty producentów mebli, np. producenta nóg drewnianych. W asortymencie można znaleźć kunsztownie ozdabiane stopki do szafek, poręcze i maty drewniane. Konstruowane są z najdoskonalszej jakości surowców – przypuszczalnie brzmi to niby slogan promocyjny – tymczasem jest tak w rzeczywistości. Takim środkiem jest po prostu wspaniałej jakości drewno, np. bukowe lub z jesionu. Meble dzięki dokładnie rzeźbionym stopkom nadają mieszkaniom niespotykany styl. Drewno jest najtwardszym półproduktem, z którego od wieków uzyskuje się meble. Natomiast za sprawą dobrej pielęgnacji będą piękną ozdobą przez kilkanaście lat.

Wyposażenie stworzone z drewna możesz bez wątpienia przymocować bez pomocy. Mówiąc w skrócie nie musisz mieć skomplikowanej wiedzy, narzędzi lub „dodatkowej pary rąk”. Więc w przypadku kiedy nabędziesz tralki bogato zdobione, w zasadzie nie musisz niepokoić się, że nie będą pasowały. Wytwórcy nóg drewnianych są w stanie wytworzyć nogi drewniane i inne części na zamówienie w każdej ilości. Inaczej mówiąc, że masz możliwość zamówić poręcze, które będą dostosowane do innych elementów wyposażenia domu. Nie mniej znaczące jest tutaj to, jakie Ty masz wymagania, jakie układy przypadły Ci do gustu i jaki ma być efekt finalny. Trzeba koniecznie porozmawiać z wytwórcą elementów dodatkowych do różnych mebli czy z stylistą wnętrz, jeżeli nie wiesz w pełni na co się zdecydować.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej profesjonalne barierki, jakie instaluje się na balkonach, przy schodach oraz oknach. Zwykle wiele tralek jest zespolonych z poręczą. Ich zasadniczą funkcją jest osłanianie obszarów, z których można upaść. Przytoczone barierki posiadają oryginalne formy, jednakże powszechnie wykorzystuje się barierki z drążkami (czyli właśnie tralkami), barierki całe ze szkła i barierki ze stalowymi taśmami. Barierki z tralkami przeważnie mocuje się w budynkach jednorodzinnych oraz wnętrzach dwupoziomowych, w których ubezpieczają schody i loggie. Warto pamiętać, że balustrady mają zapewniać bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom (również dzieciom), więc muszą być zgodne z prawem.

Jednocześnie są istotnym motywem zdobniczym, który potrafi odznaczać się z otoczenia kolorytem, dbałością o akcenty i wielkością. Tralki, poręcze oraz inne elementy możesz skonstruować u profesjonalnego rzemieślnika, jednakże musisz przygotować się na wysoką cenę. Ręcznie wykonywane towary są wyjątkowe – z pewnością nigdzie opisanych nie znajdziesz. Osoby pozostające w Twoim mieszkaniu na pewno to zauważą.

Ogólnie rzecz ujmując można wyodrębnić wiele wariantów balustrad (różnią się ze względu na budowę):

Balustrady przejrzyste – w nich znajdują się tralki.

Balustrady pełne – są najbezpieczniejsze. Przeważnie przygotowane z mocnych materiałów, przykładowo cementu lub cegły.

Balustrady kurtynowe – są tworzone z całych modułów, które w następnej kolejności mocowane są do głównej części, przykładowo ze szkła.

Stopnie, których wielkość przewyższa 0,5 metra powinny mieć ochronę w postaci bariery (albo o analogicznej konstrukcji) od strony otwartej. Wysokość bariery w przypadku domów jednorodzinnych nie powinna być mniejsza aniżeli 90 cm.

Jeżeli chcesz wiedzieć dużo więcej, kliknij w ten link – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok