Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
24 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
25 marca, 2017

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W mieszkaniach, w których zamontowane są schody, muszą bezwzględnie być zainstalowane balustrady o odpowiedniej wielkości. Jest to taki element domku, jaki ma zapewnić ochronę wszystkim lokatorom – szczególnie dzieciom oraz osobom starszym. Dzisiaj istnieje tyle rodzajów balustrad, że autentycznie jest w czym wybierać. Możemy przytoczyć tu choćby balustrady przejrzyste i całe. Pierwsze między słupkami posiadają części zapełniające prześwitujące, m in. wykonane ze szkła. Balustrady pełne stosuje się we wnętrzu budynków publicznych i są skonstruowane zwykle z niesamowicie mocnego materiału, np. cementu. Można je oczywiście wybudować w lokum dwupoziomowym albo domku jednorodzinnym, by uzupełnić wygląd wnętrza oryginalną konstrukcją.

Jaki wybrać wzór balustrady?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy schody razem z z balustradą będą częścią odróżniającą się w mieszkaniu, czy będą pełniły jedynie funkcję pożyteczną (i mają dopasować się do reszty wystroju)? Warto zdecydować, które materiały będą odpowiadać, w jaki sposób ma wyglądać cała forma oraz ile maksymalnie pieniędzy możemy przeznaczyć na jej zbudowanie. Ogólnie rzecz ujmując rzecz ujmując chodzi o to, aby dostosować wybrane moduły do wyglądu pomieszczenia, oraz m in. przepięknie ozdabianych nóg drewnianych w klasycznych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki bądź ciosanych poręczy.

Bariera może być zainstalowana tylko po jednej stronie stopni, jeżeli po drugiej znajduje się ściana. Może być również indywidualnym motywem w pomieszczeniu – w przypadku kiedy konstrukcje zamontujemy po obu częściach. Jeśli jesteśmy w momencie aprobaty planu mieszkania, musimy uwzględnić również obniżenia z poręczami. Projektant, który uważa, iż są niepotrzebne, z całą pewnością nie jest zawodowcem. Szczególnie, jeśli stwierdza, że będziemy mieli bardzo dużo niezależnej przestrzeni i takie ograniczenia w ogóle nie są konieczne. Korzystniej zainwestować w coś, co powinno chronić przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Mamy możliwość to uczynić w czasie wznoszenia schodków – w partiach, gdzie mają być umieszczone tralki są wstawiane specjalne pręty (później są zabierane). Następną drogą jest zbudowanie balustrady po wzniesieniu stopni. W owym przypadku trzeba przewiercić ostrożnie wyloty oraz przyłączyć konstrukcję. Świetnym pomysłem jest budowanie bariery na końcach stopni, przez co płaszczyzna do chodzenia mówiąc w skrócie nie zwęża się aż tak mocno. W niektórych domach można przyuważyć także odmienne rozwiązanie. W przypadku kiedy przymocowanie bariery jest niewykonalne ze względu na ilość przestrzeni, wówczas umieszcza się pionowe zapory. To one rozgraniczają przestrzeń otwartą od schodów i gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo.

Każda balustrada bez względu na wzór musi obligatoryjnie podtrzymać dorosłego najemcę, który z rozpędu na nią wpada. Chodzi o to, żeby podtrzymała jego ciężar oraz ogólnie rzecz ujmując nie była kolejnym czynnikiem prowokującym wypadek. Inną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w trakcie zabawy będą chciały chować głowę między pręty. Rozstaw tralek nie może być więc mniejszy niżeli 12 cm. Inaczej możemy przygotować się na likwidowanie prętów i uzupełnienie balustrady czymś innym. Dodatkowo poręcze powinny być odgrodzone od ściany na przynajmniej 5 cm, a mianowicie w takiej odległości, by można było mocno chwycić się barierki. Elementy ze szkła zdecydowanie muszą posiadać podwyższone parametry. W przypadku zniszczenia niewielkie fragmenty nie mogą okaleczać.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to po prostu drążki, które są umieszczane w podłożu. Do nich doczepia się poręcz oraz uzupełnienie. Spora liczba producentów dodatków meblowych może wytworzyć tralki standardowe, tralki skręcone czy tralki luksusowo rzeźbione. Powinny znakomicie komponować się z otoczeniem. Kolumienki drewniane są przygotowywane z najlepszej odmiany drewna, przykładowo brzozowego. Prócz wnętrz mamy możliwość je umieszczać na loggiach. Zwykle są najefektowniejszym elementem balustrady, jeśli wytworzy je doświadczony rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, więc te elementy balustrady, za jakie najzwyczajniej w świecie łapiemy idąc po schodach. Wiodą wzdłuż schodów oraz dają mocne podparcie. Muszą być dobrane do wyglądu balustrady, ogólnie rzecz ujmując nie może ślizgać się po nich dłoń i muszą posiadać wystarczającą szerokość.

Dopełnienie balustrady – zatem część balustrady, która zajmuje miejsce pomiędzy tralkami. Najczęściej instaluje się tu fragmenty mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być skonstruowane z gęsto przytwierdzonych tralek, ozdabianych słupków drewnianych, szkła w stalowych obramowaniach bądź z metalu o niestandardowym profilu.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Większość klientów najczęściej kupuje bariery z drewna, gdyż zdają egzamin w każdym mieszkaniu niezależnie od aranżacji. Możemy wybrać standardowe, surowe tralki albo efektownie ozdabiane. To samo dotyczy poręczy. Drewno jest materiałem przyjaznym w obróbce, nie ziębi dłoni i mamy szansę je zaimpregnować (bądź pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest zamontować balustradę z takiego samego drewna, z jakiego są skonstruowane stopnie (bo inaczej nie będzie prezentowało się to elegancko). Warto także pamiętać, że drewniane elementy nadają pomieszczeniom powagi, stąd też są dobre jedynie do przestronnych pomieszczeń.

Jeśli planujesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w link – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok