Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017

Funkcjonalna pompa ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor systemów grzewczych ciągle rozwija się w energicznym tempie. Są produkowane nowe wydajne technologie, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie nie myślimy o tym co dziś może stanowić źródło ogrzewania Atrakcyjną alternatywą dla klasycznych systemów grzewczych jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie, przynosząc domownikom odpowiednie warunki cieplne i spore oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnych wariantach (zależnie od źródła odebrania ciepła) i w rozmaitych propozycjach cenowych (w zależności od wykorzystanej techniki). Przeważnie producenci troszczą się o to, aby pompy ciepła były praktyczne i kompaktowe, by nie zajmować zbyt dużej ilości miejsca w domu. Spora liczba tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest kolejnym, istotnym walorem. Najważniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła zmniejsza nakłady na ogrzewanie wnętrza, co jest głównie wyróżnianym powodem, dla którego wiele ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeśli urządzasz dom, lub chcesz zrekonstruować przestarzały system ogrzewania, zobacz która pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza. Niżej opiszemy wszystkie rodzaje pomp ciepła, wraz z ich szczegółową specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, wyzyskują powietrze zewnętrzne i powietrze zużywane jako podstawowe źródło energii. Podobnie jak pozostałe urządzenia grzewcze, ten typ pompy służy do zasilania w energię termiczną układu centralnego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne połączenie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego kłopotu ogrzać apartament o rozmiarze 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Na dodatek, wiele powietrznych pomp ciepła posiada także funkcje chłodzenia, co umożliwia ich stosowanie przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

Przy gruntowych pomp ciepła źródłem cieplnym jest ziemia. Te systemy są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i cechują się większą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy zimniejszych temperaturach. Największą skuteczność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła idealnie odnajdują się w budownictwie rodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Następną opcją jest użycie wody jako głównego źródła ciepła. Ten typ pompy ciepła wzmacniany jest akcesoryjną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną wydajność energetyczną urządzenia. System wodny może uzyskać wysoką skuteczność, nawet w trakcie lodowatych zimowych nocy (skala wynosi nawet 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo zróżnicowanych źródeł termicznych istota funkcjonowania pompy ciepła jest wręcz bardzo podobna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła skonstruowana jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca dalej w całej instalacji CO. Powinno się zaakcentować, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym systemem grzewczym. Ogromna wydajność energetyczna jest skutkiem oryginalnej konstrukcji. Występuje tu, parownik, który przekazuje energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Następnie sprężarka spręża ogrzany gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten przechodzi następnie do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń CO troszczą się nie tylko o wysoką wydajność energetyczną, ale również o elegancję konstrukcji. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i łatwo adaptują się do mieszkań o nietypowej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy funkcjonalnej aplikacji, bądź sterownika. Zaopatrzone są również w przeróżnego typu funkcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb automatyczny, co zwiększa komfort obsługi. Na dodatek mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą funkcjonalnych pomp ciepła powiększających efektywność energetyczną Twojego mieszkania. Proponujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz instalację całych instalacji centralnego ogrzewania. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok