Wideofilmowanie - Kamerzysta weselny - Kamerzysta ślubny - Filmowanie wesel
Wideofilmowanie wesel
Maj 17, 2017
Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – moc możliwości
Czerwiec 6, 2017

Pierwsze wrażenie, to coś o co dbamy w wielu dziedzinach życia. Pragniemy zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na dziewczynie, jeśli idziemy na klubowe party, czy przy negocjacjach w procesie sprzedaży. Na pierwszym wrażeniu w dużej mierze bazuje także home staging – czyli zespół wszystkich działań, pomagających zrobić dobre wrażenie na zainteresowanym znalezieniem domu, mieszkania, czy innej nieruchomości. Ci, którzy zdecydowali się na zakup mieszkania, najczęściej zasugerują się właśnie pierwszym wrażeniem, zatem trzeba podjąć wszelkie działania, by obszar z oferty wyglądał zniewalająco. Nie wszystko będziemy w stanie przygotować sami, więc warto podyskutować ze specjalistami od home stagingu. Ale spokojnie – wystartujmy od tego kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto o nim mówić.

Lata 70-te, USA…

W poszukiwaniu genezy home stagingu udajemy się do USA. To właśnie na tamtejszym rynku mieszkań odnalazła się Barbara Schwarz, posiadaczka firmy, specjalizującej się w projektowaniu wnętrz. Jak się miało później okazać – projektowanie wnętrz było zaledwie przystankiem do kluczowej specjalizacji Barbary Schwarz. Już jako wprawna agentka nieruchomości, Schwarz nieustannie szukała narzędzi, które gwarantowałyby wzrost popularności oferowanych przez siebie mieszkań wśród potencjalnych nabywców. W 1972 roku wpadła na pomysł, aby sumiennie przygotować wnętrze jednej nieruchomości. Spróbowała wykonać wszystkie należyte prace remontowe, posprzątać cały obszar i udekorować go w taki sposób, żeby nabywca mógł się nią zachwycić. Efekt? Nieruchomość została sprzedana znacznie prędzej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Z czego to wynikało? Schwarz zaobserwowała, że przy rozjaśnieniu i optycznym powiększeniu mieszkania – pierwsze wrażenie potencjalnego klienta jest o wiele lepsze niż to było przed zastosowaniem techniki. Przez lata, Barbara Schwarz pozyskiwała uznanie fachowców od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a dziedzina o nazwie home staging weszła na stałe na rynek nieruchomości. Zgodnie z wyliczeniami z oficjalnej witryny internetowej Schwarz przeszkoliła już z home stagingu ponad milion osób, a z całą pewnością jest autorką cenionych publikacji na ten temat.

Wielka Brytania i w końcu… Polska!

Przez lata home staging zyskiwał popularność w Stanach Zjednoczonych i odnalazł się też w Wielkiej Brytanii, gdzie z reguły Brytyjczycy nazywają go property presentation lub property styling. Zjednoczone Królestwo zapragnęło przyswoić home staging, dzięki reality show „House Doctor”, którego gospodynią była Ann Maurice na Channel 5. Brytyjczycy podążyli za Amerykanami i dotarło do nich, że mogą dużo zarobić gdy przygotują odpowiednią ofertę dopiero po starannym zadbaniu o dom.

Do Polski home staging trafił na dobre już w tym stuleciu. Wszystko przez to, że Polacy szukali na rynku pracy nowych możliwości i w efekcie powstał nowy, wolny zawód – homestager. Szczególnie od 2009 roku, da się zauważyć zwiększony popyt na home staging przy sprzedaży/kupnie mieszkania.

Home staging dziś

Przez 45 lat, home staging zmieniał się niemal codziennie, a wszystko przez to, że ulegały zmianie gusta ludzi, którzy postanowili zarabiać na rynku nieruchomości. Barbara Schwarz wykreowała dopracowany szablon, lecz korzystający z niego musieli odpowiadać na kaprysy zmieniającej się mody.

Kiedy weźmiemy pod uwagę dzisiejsze czasy, home staging to nie są jedynie zabiegi wpływające pozytywnie na urodę posesji. Home staging bowiem to po prostu pójście za podstawami idei marketingu, który polega – w myśl definicji opracowanej przez Philipa Kotlera, uznanego marketingowego guru – na „zyskownym dostarczeniu klientowi zadowolenia”.

Swoje trzy grosze mogą tu wtrącić specjaliści od PR, którzy mają możliwość stworzenia ciekawej oferty, która przyciągnie uwagę potencjalnego nabywcy. Już w czasach przedstawiania innowacyjnej techniki przez Barbarę Schwarz było jasne, iż psychologia sprzedaży, oparta na zasadzie pierwszego wrażenia Klienta jest niebagatelna w procesie home stagingu, a oferta wymuszająca uwagę jest ważnym elementem, który dopiero może zachęcić ewentualnego nabywcę do przejrzenia mieszkania. W dobie powszechnego dostępu do internetu oraz wszechobecnego szaleństwa na punkcie Social Media – oferta musi być przygotowana zarówno pod kątem specjalistycznych portali, jak i gustów korzystających z Facebooka. Pamiętajmy, że stworzenie odpowiednich obrazów powinno nastąpić już po precyzyjnym przysposobieniu mieszkania. Co się na takie przysposabianie składa?

Rozbudowanie modelu Schwarz

Kluczowe plany Barbary Schwarz mówiły nam, że sporo zyskamy, zwiększając wizualnie pomieszczenia i rozjaśniając je. Dbać musimy o każdy detal – w tym na rozmieszczenie mebli, które nie mogą zagracać pokoi i blokować światła słonecznego. Niesamowite jest to, jak wiele osób nie pamięta o odruchowych działaniach, jak np. usunięcie z pokoju walających się wszędzie ubrań, pojedynczych skarpetek oraz wywietrzenia pomieszczeń. Czynnikiem, który prawdopodobnie przekreśli nasz trud może być odór w lokalu – z dużą dozą prawdopodobieństwa odstraszy on Klienta.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że proces home stagingu przebiegnie właściwie – lepiej zatrudnić fachowców z agencji nieruchomości, którzy zrobią wszystko co w ich mocy, aby nasza posesja prezentowała się jak najlepiej.

Więcej informacji i analiz ze świata nieruchomości – mieszkania.torun.pl

Strona używa cookies
Ok