Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Urodziny, których żadne dziecko z pewnością nie zapomni!
25 sierpnia, 2016

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju zbyt popularna. Najistotniejsze przyczyny, które hamowały zakup to: nadzwyczaj wysoki koszt wkładu, niezbyt precyzyjnie skonstruowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została przekształcona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w stosowny sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz niewielka obecność impulsu uświadomienia społeczeństwa o atrakcyjnych efektach jej stosowania. Jeżeli ktoś chciał postawić na pozyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, a ceny paliw do ogrzewania wzrosły. W związku z tym kupujący zazwyczaj wybierają wyjście efektywne i najmniej szkodliwe dla środowiska, np. kolektory słoneczne. W szczególności dlatego, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada najsłabiej (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli posiadamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakiej lokalizacji dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze będą skutecznie pracować w takich okolicznościach, a codzienne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być dokuczliwe i pracochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła należy do grupy szczególnie efektywnych i sprawdzonych urządzeń, które umożliwiają wyprodukowanie energii prosto z ziemi, atmosfery i ze słońca. Stosuje się ją do podnoszenia temperatury i klimatyzacji wnętrza, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy zajmujących nieduży obszar biur, do podgrzania często lodowatej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza w pływalniach oraz w przypadku, gdy celem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie urządzenia nie należy do trudnych, ponieważ opiera się na czterech decydujących podzespołach: skraplaczu, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody oraz sprężarce albo innej maszynie, wymuszającej odprowadzenie ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich rodzajów dokonuje się np. biorąc pod uwagę system działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty długotrwałego korzystania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne , a także meandrynowe. Natomiast dolne korzystają z następujących źródeł: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Połączenia, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Dużym plusem pompy jest opcja zespolenia jej z kolektorem słonecznym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek prezentowanych urządzeń na naszym rynku jest dużo, za to tylko parę z nich cieszy się licznym uznaniem. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma zdobywaną przez lata tradycję i jest szczególnie poważana przez interesantów z całej Europy. Głównie z racji zastosowania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są praktycznie bezawaryjne, a do tego ciche i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do obszarów o profilu komercyjnym i zdatności publicznej. Opracował wyjątkową sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej nowatorskie propozycje sprawiają, że pompy cieplne są świetną opcją w stosunku do pozostałych rodzajów podnoszenia temperatury powietrza. Przy jej użyciu dostarczana jest czterokrotnie większa porcja ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Co więcej zdobyty jest czas, który można przeznaczyć na realizowanie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez kupującego, dozorowania w rodzaju „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od wielu lat nasze przedsiębiorstwo działa na rynku oraz trudni się transportem, budowaniem oraz konserwacją międzynarodowej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wypełnić każde zamówienie w ustalonym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy grzewcze, jak również systemy solarne, są dotowane. W takim przypadku pozałatwianie jakichkolwiek formalności można powierzyć nam.Pracujemy z wieloma zainteresowanymi i do każdego mamy odrębne podejście, bowiem każdy posiada własną wizję na ogrzewanie domu. Mamy wieloaspektowe doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem przygotować i wcielić w życie każdy wykonalny technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Toruń.

Strona używa cookies
Ok