Tabletki na odchudzanie, czyli jak schudnąć szybko i skutecznie.
Lipiec 23, 2016
Od czego rozpocząć remont mieszkania?
Sierpień 7, 2016

Nowoczesne instalacje C.O.

Podczas budowy domu dobrze jest pomyśleć która instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Obecnie, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują bogate i bardzo zróżnicowane rozwiązania, dlatego możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania warto jest zastanowić się nad swoimi priorytetami. Po pierwsze jakiego rodzaju opału pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy żeby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla ekosystemu. Musimy pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich dokładną analizą.

Kotły stałopalne

Jeżeli potrzebujecie wielofunkcyjnych i efektywnych energetycznie rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne będą idealnym produktem. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich źródeł ciepła jak eko groszek, pellet, czy węgiel brunatny. Taka instalacja grzewcza gwarantuje nam możliwość wykorzystywania najbardziej atrakcyjnego w danej chwili paliwa, co redukuje opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i proste w utrzymaniu. Wielu producentów posiada w ofercie kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla osób, które szanują swój czas i wygodę.

Kotły gazowe dla domu

Dzisiaj na rynku możemy dostać dwa typy kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania odzyskują ciepło powstałe z spalin, co zapewnia maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całości energii powstałej w trakcie pracy urządzenia. Są jednak dużo bardziej tańsze w eksploatacji i konserwacji. Kotły gazowe spalają jedno z najbardziej atrakcyjnych cenowo źródeł energii – gaz, stąd są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Charakteryzują się niewielką budową. Kotły mogą być podłączone do instalacji ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe podczas spalania oleju opałowego pobierają także ciepło, które w typowej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki temu kotły olejowe funkcjonują z wydajnością w granicach 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe wyposażone są w wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Dobrze jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów oferuje kotły spalające olej opałowy z udziałem biooleju, co pozytywnie wpływa na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacji, które ułatwia odzyskanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki zapewniają nie tylko świeże powietrze przez cały czas, ale także efektywne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to dość świeże produkty, których popularność wciąż idzie do góry. Produkują one energię na poziomie wyższym niż 90 %, co w rezultacie daje rzeczywiste oszczędności. Są także przyjazne przyrodzie, ponieważ nie korzystają żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami to większa wydajność i dbałość o ekologię.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najlepszych dzisiaj dostępnych systemów dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako jedyny system grzewczy, lub może wspierać pracę tradycyjnej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego montowania do wszelkich oferowanych przez producentów jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe rozróżnia się na wodne i elektryczne. System rur zainstalowany pod parkietem oddaje ciepło, które starczy na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod parkietem drewnianym, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podnosi estetykę mieszkania.

Bezpieczeństwo systemu c.o. domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co zostawmy specjalistom. W energooszczędnym domu powinniśmy także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje bardzo wysoki komfort. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Wybierając dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są łatwe w eksploatacji. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą z nami przez długi czas.

Pewne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj liczy się jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli właśnie budują Państwo dom, lub pragną w najbliższym czasie odnowić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę www po więcej wskazówek. Nasze główne usługi to serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by wejść na naszą witrynę i poznać bliżej nasze usługi: serwis kotłów gazowych Toruń.

Strona używa cookies
Ok