Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci w domu, czy w sali zabaw?
10 maja, 2012
Szkolenie bezpiecznej jazdy
10 lutego, 2015

Okna to fundamentalny element każdego domu, lub mieszkania. Dobra stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację wnętrza domu i redukcję utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na racjonalne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a chłodne powietrze zostaje odizolowane przez pakiet szyb i właściwą liczbę komór. Okna to również istotny element aranżacji, dlatego obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykończenia okien. Zakup okien do biura to bardzo istotna decyzja, która powinna być ustalona już w trakcie budowy. Dobrze jest zatem przepytać doświadczonych specjalistów w kwestii stolarki okiennej, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Dowiedz się jak zakupić okna w rozsądnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Wymiary i zamawianie okien

Jesteś w trakcie budowy domu i musisz jeszcze podjąć decyzję o rodzaju okien. Na początku zastanów się z jakich materiałów powinny być wykonane okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował tak samo do elewacji, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu mieszkania. Zdecyduj w jakie funkcje powinny być wyposażone okna. Zapisz sobie swoje wymagania i pomysły, by lepiej przygotować się na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do danego produktu przejedź się do producenta, który szczegółowo przedstawi Ci parametry okna i przedstawi całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w chwili, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed montażem, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może kusić potencjalnych złodziei, lub przyczynić się do zbędnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że zamówienie niestandardowych okien zajmuje więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie nie montowałeś nigdy wcześniej okien własnoręcznie zamów także usługę montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach specjalizujących się w produkcji okien są doświadczeni i dysponują szeroką gamą narzędzi, co powoduje, że ekspresowo i fachowo realizują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i nerwy. Kupuj okna sprawdzonych marek. Dobry producent okien PCV zapewni Tobie minimum 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i szybki serwis, w razie jakichkolwiek usterek.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Najważniejsze informacje o oknach znajdują się w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Lecz na co zwracać szczególną uwagę podczas wywiadu z działem handlowym, lub w trakcie analizy danych rodzajów okien? Najpierw szczególnie istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie dopuszczają do przenikania wilgoci i wody z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak zimne powietrze, kurz i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest czyste i ciche. Najbardziej wytrzymałe uszczelki wyprodukowane są z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który pokazuje nam energooszczędność okna. Okna muszą być wyposażone w 5 komór, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w upalne, jak i mroźne wieczory. Za najbardziej profesjonalne uważa się komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich do pionu, a także na bok.

Nowoczesne okna pasywne

Każdy z nas mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać straty ciepła i pomniejszał wydatki na ogrzewanie? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, dzięki wysokiej izolacyjności termicznej sprzyjają używaniu niekonwencjonalnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która precyzyjnie izoluje zimno. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości wynoszącej nawet 120 mm. W takim razie jeśli pragniemy racjonalnie zarządzać opłatami za ogrzewanie i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, zapewniają większe zyski.

Okna PCV, czy okna antywłamaniowe? Okna pasywne, czy okna standardowe? Opcji jest bardzo dużo, a decyzja tylko jedna. Istotny jest ceniony producent i wysoka jakość tworzywa, z którego konkretne okna są wykonane. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, warto jest porozglądać się za innymi możliwościami i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy o stolarce okiennej wiedzą wszystko. W Internecie możecie przeczytać wiele praktycznych poradników, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. Przecież okna to inwestycja na całe życie, stąd też warto jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien zaproponujemy Tobie najlepszy produkt, który zagwarantuje Tobie doskonałą izolację hałasu i ciepła. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę www po ciekawe informacje o oknach: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok