Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
2 listopada, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
9 listopada, 2016

Oświetlenie kuchni – aranżacje

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz urządzenie kuchni w charakterze modernistycznym to obecnie duże wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, różnorodna kolorystyka, nieschematyczne wyjścia dotyczące struktury pomieszczeń i podświetlenie. Niejednokrotnie kuchnia nie jest zamkniętym miejscem w apartamencie, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się więc spożytkować otwartą powierzchnię, żeby była nie tylko gustowna oraz akcentowała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych „inwencji twórczych” w sieci oraz kolorowych gazetach odkryjemy – mówiąc skrótowo – „bez liku”. Dobranie mebli i najistotniejszych sprzętów wcale nie powoduje aż takiej ilości dylematów co odpowiednie podświetlenie. W supernowoczesnej kuchni powinno ono padać z paru miejsc oraz co istotne – naświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których tworzymy potrawy. W takich okolicznościach doskonałym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wnętrze naszego apartamentu zwracało uwagę gości oraz zarazem było stabilne, można w nieskomplikowany sposób zamontować światło przy schodach.

Najcieńsze oprawy meblowe

Podświetlenie ledowe w kuchni jest zwyczajnie obowiązkowe. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy niżeli klasyczne żarówki, co z pewnością zauważy nasza kieszeń. Po drugie – dzięki niemu można ekspresowo sporządzić posiłki, myć naczynia oraz realizować następne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby abyśmy zapoznali się z kolekcją firmy Piraya. Zajmuje się konstruowaniem oraz dystrybucją podświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik przedsiębiorstwu udało się wprowadzić do powszechnego obiegu extracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Równocześnie wykorzystując moc wyłącznie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Podświetlenie wcale nie przypomina „sztucznego”, albowiem panel LED posiada wysoki wskaźnik oddawania barw Ra>85. Lampy Piraya zostały poza tym zaopatrzone we włącznik dotykowy. Pozwala on włączać je i wyłączać je, gdy dotkniemy klosz lampy. Jest to unikatowe rozwiązanie na rynku, które integruje właściwość ultracienkości i technologię bazującą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wkomponowany w lampę na wysokości zaledwie 2,4 mm).

Oświetlenie podszafkowe – inspiracje

W przypadku lamp podszafkowych mamy możliwość znaleźć niemało interesujących konstrukcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie dostarcza zdekoncentrowane oświetlenie identycznie jak świetlówka, posiada opatentowany wygląd i łatwość dyskretnego zamaskowania kabli wewnątrz lampy. Za to CREO MINI ECO ma minimalną grubość – zaledwie 4,5 (6,5) mm. Projekty z klasy CURRO ECO są doskonałe nie tylko do kuchni, ale także do korytarza, rozmaitego typu wnęk i jako podświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO posiada dwie lampy o sumie energii osiągającej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium mamy szansę przebierać spośród wielu gabarytów oraz układów lamp, których nie należy osadzać z wykorzystaniem śrub. Np. oświetlenie z klasy Curro Super Slim osadza się za sprawą silnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma mnóstwo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długoletnia żywotność lampy), nieznaczne koszty korzystania, łatwe przyczepianie do mebli, nieobecność złączy spawanych albo zgrzewanych, innowacyjny wygląd (przystosowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali nierdzewnej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie internetowej firmy można odszukać też niestandardowe sposoby na światło instalowane ponad szafkami. Przeglądać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych grupach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wszystkie lampy stworzone są za pomocą metody Super Slim, czyli cechują się niedużymi gabarytami w odniesieniu do intensywności oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają pełną powierzchnią oraz są umieszczone na wysięgniku o grubości ledwie 2,5 mm. Montaż jest wyjątkowo prosty, a design dobrze wkomponowuje się w nowatorskie pomieszczenia. Plusem lamp nadszafkowych jest bardzo duża jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i szansa serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni typ ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest prawdopodobnie najbardziej podobna do tradycyjnej lampy. Lecz także i w tym przypadku okrągła strona przednia jest przytwierdzona na smukłym wysięgniku. Lampy do instalacji ponad szafkami można zdobyć w czterech odcieniach: czekoladowym, czerwieni, zielonym i stalowym.

Stylowe oprawy schodowe

Przedsiębiorstwo Piraya, oprócz dostarczania oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą ciekawych rozwiązań w obszarze oświetlania schodów. Konkretnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To właśnie przez nią blask pada w odpowiedni sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego rodzaju charakteryzuje się oryginalnym kształtem, znakomitym efektem świetlnym, skutecznym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, produktywnym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma układ „łuku” i naśladuje szkło, właściwie nie łapie kurzu i jest wyposażony w wykwintną folię z grafiką. W razie potrzeby możemy wymienić panel LED.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pod linkiem – Lampa podszafkowa

Strona używa cookies
Ok