Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
Marzec 10, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
Marzec 11, 2017

Pluskwy domowe bytują się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których łatwo mogą się dostać do żywiciela, czyli ssaków. To właśnie ludzie, lub domowe zwierzaki są ofiarami tego ledwo widocznego insekta. Mimo małych rozmiarów, pluskwa jest bardzo uciążliwym insektem. W szczególności dla osób uczulonych na jej ukąszenia. Co więcej wcale nie jest tak łatwo się jej pozbyć domowymi sposobami. W niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy używają intensywnych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w czasie snu. Co ciekawe schodzą z sufitu, na który wspinają się w ciągu dnia. Dokarmiają się krwią, przy wykorzystaniu wysoce zaawansowanego organu kłująco – ssącego. Po ugryzieniu pluskwy zostaje na skórze obrzęk o czerwonym zabarwieniu, identyczny do rezultatu ugryzienia komara. Miejsce ugryzienia po chwili zaczyna dolegać i piec. W dość małej liczbie wypadków w miejscu ukłucia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wtenczas konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci właściwe leki. To jednakże nie wszystko. Analizy zaświadczają, że pluskwy są w stanie przekazywać groźne dla naszego zdrowia choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już istotny problem.

Znając już jakie niebezpieczeństwa przynosi obecność pluskiew w mieszkaniu, wiesz, że walka z nimi to nieuchronność. W niektórych przypadkach wystarczy porządnie oczyścić pomieszczenia. Jednak zdarzają się chwile kiedy to nieunikniona jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zestawienie natychmiastowej reakcji z specjalistyczną technologią. Sprawdź jakie sposoby odpluskwiania są najskuteczniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy są w stanie rozwijać się w dowolnym środowisku na ziemi. Obecne są w klimacie umiarkowanym, jak i tropikalnym. Nie zatrzymuje ich woda, ani ciepło. W sumie przystosowują się do przeróżnych czynników atmosferycznych. Dla pluskwy najważniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego organizmu o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy żywią się krwią. Doczepiając się do owłosienia małych gryzoni poruszają się z miejsca na miejsce.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi około mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą nie zauważyć tych minimalnych insektów. Na bokach głowy pluskwy znajdują się oczy, a w pobliżu nich czułki składające się z 4 członów. Umożliwiają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten owad może wchodzić na mocno nachylone powierzchnie dzięki przyczepnym pazurkom. Zazwyczaj pluskwy żyją w takich miejscach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy obramowania łóżek, skąd szybko mogą dostać się na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w powierzchnię skóry przy pomocy aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku wynosi kilka minut. Po ukłuciu wyskakują niewielkie bąble. Po pewnym czasie zaczynają boleć i swędzieć, co mocno przeszkadza. Najgorzej mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy powinni umówić się z lekarzem i stosować konkretne środki lecznicze. Jak już mówiliśmy wcześnie pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może aplikować niebezpieczne dla nas wirusy.

Zwalczanie pluskwy domowej

Gdy stwierdzimy ślady pluskwy w naszym domu, możemy na początku działać na własną rękę. Wówczas powinniśmy zagipsować wszelkie dziury przy posadzce, oknach i na ścianach. Następnie należy dokładnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (w szczególności zaciemnione szczeliny, w których bardzo chętnie przebywają pasożyty). Warto również wyprać dywany i ubrania. Jeżeli to nie pomoże, musimy wtedy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Istnieje kilka metod odpluskwiania. Najsprawniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Technologia ta cechuje się bardzo silnym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej wykorzystuje się środki chemiczne w formacie opakować samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Podczas gazowania powinno się opuścić konkretny obiekt, gdyż wykorzystywane środki są toksyczne d;a organizmów żywych.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu państwach ta metoda rozpatrywana jest za najkorzystniejszą i zarazem najbardziej komfortową dla ludzi. Przy pomocy zaawansowanych pieców ociepla się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszystkie szkodniki zostają wyeliminowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Umieszczony w nich środek owadobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po pewnym czasie pozostają na nawierzchniach środki owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, poprzez co bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Pluskwy pojawiają się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w takich obiektach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich partycypacja jest wysoce nielubiana. Po rozpoznaniu tego insekta, dobrze jest skontaktować się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze odpowiednią strategię i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą żegnajcie! Poznaj usługi i cennik fachowej firmy specjalizującej się w zwalczaniu pluskiew. Przejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok