Optymalizacja stron
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Czy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać sporo. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zdobywa się styczność z wykształconym księgowym, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald i segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tego względu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają stałe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały prawidłową strukturę, niezbędne dane i zachowają określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują dostęp do informacji, a także ciągłą pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać pracuje na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o wprowadzonych obowiązkach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność i łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie finansowe operacje przedsiębiorstwa ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego powodu są najistotniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty dostarczane były bez braków i miały prawidłową strukturę i wszelkie konieczne dane. Istotne, żeby klient udostępniał wszystkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym czasie.

Metoda wysyłania dowodów do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W niektórych miejscach konieczne jest przekazywanie dokumentów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty należy dostarczać prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem albo wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca zawsze ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe co raz częściej używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich podstawową zaletą jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość umożliwia uzupełnianie wszelkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online składowane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Obok tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy elektronicznej księgowości są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zwykle proponują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są stale aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami i zapewniały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Ponadto większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie cennym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się nowościami w przepisach ani  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok