Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – ziarenka dobrego samopoczucia
28 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
1 października, 2016

Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na natychmiastowe uzyskanie niezbędnych w danej chwili pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić nabycie domu, samochodu czy na sfinansowanie wymarzonej podróży. Na dodatek dochodzą jeszcze inne niespodziewane wydatki. Wówczas zdobycie kredytu okazuje się koniecznością. W rozumieniu aktualnych danych praktycznie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) spłaca kredyt. Łącznie wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Jeszcze inaczej kształtuje się cała sytuacja. Blisko połowa naszych rodaków ma zadłużenie kredytowe. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona dorosłych Polaków.

Zaciągając kredyt powinniśmy się liczyć z spłatą dodatkowych odsetek. Procent od kredytu jest formą wynagrodzenia dla banku, opłacanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy wziąć kilka kredytów, co uzależnione jest od wysokości zdolności kredytowej. Żeby prościej było nam spłacać zadłużenie, duża ilość instytucji bankowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to znaczne ułatwienie, zwłaszcza w przypadku gromadzących się odsetek. Bank łączy wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu kredytu. Jeśli męczy Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących takie rozwiązania.

Kredyty konsolidacyjne – ogólna charakterystyka

Generalnie rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne wcale nie różnią się od normalnych kredytów gotówkowych. Podlegają oprocentowaniu ze strony banku i zazwyczaj oddawane są w co miesięcznych ratach. Fundamentalną różnicą, widoczną gołym okiem, jest ujednolicona stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, przez co nie spłacamy kilku kredytów, tylko jeden. Co więcej biorąc kredyt konsolidacyjny otrzymujemy możliwość wydłużenia okresu jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez obniżenie kosztów jego obsługi. Dzisiaj banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, bez względu na ich formę. Możemy zatem łączyć kredyt mieszkalny z niską pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już napisaliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to szybka zamiana uprzednich zadłużeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt opłacany w jednej jednostce finansowej. Wiele osób zastanawia się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na początku warto jest zgromadzić wszelkie wiadomości na temat swoich długów. Musimy przygotować wszystkie umowy kredytowe, oraz bieżący wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesięczny stan konta) który potwierdzi obecne przychody. Na wizytę z doradcą kredytowym należy również dostarczyć ważny dowód tożsamości. Po poznaniu szczegółów Twojej sytuacji, bank udzieli Ci odpowiedzi czy ma możliwość ujednolicić Twoje zobowiązania. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach bank skonsoliduje Twoje kredyty.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Współcześnie niemal każdy bank udziela swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi zdobycia takiego kredytu są mocno zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od zabezpieczeń proponowanych rozwiązań pożyczkowych. Interesujące oferty prezentują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w złotówkach jednakże Klienci mogą liczyć na tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP gwarantuje również możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest na ujednoliconą spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank daje kredyty konsolidacyjne do kwoty wynoszącej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozciągnięty na 10 lat. Tolerowane są różne źródła przedstawiające stan konta. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty przez dwie nie spokrewnione ze sobą osoby. Oferta konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długofalowym okresem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania typu opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to spore uproszczenie dla osób, które w efekcie utraty dochodów lub złego stanu zdrowia nie mogą opłacić wszystkich kredytów na raz. Każdego z nas może kiedyś spotkać sytuacja,w której będziemy musieli zacząć rozglądać się za nowoczesnymi rozwiązaniami kredytowymi. Wchodząc w dorosłe życie będzie zależało nam na tym by zadbać o swoją samodzielność. W dzisiejszych czasach nabycie domu, czy samochodu kojarzy się Polakom z zaciągnięciem kredytu. Ten fakt nikogo nie dziwi, gdyż nasze zarobki nie dają nam wielu możliwości, a życie pędzi na przód. Na stronie konsolidacja.eu odnajdziecie wiele ciekawych informacji na temat konsolidacji kredytów. Eksperci podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie wejść na stronę i zapoznać się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: kredyt pko bp.

Strona używa cookies
Ok