Zabiegi na obwisłą skórę ramion
Zabiegi na obwisłą skórę ramion
Październik 23, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – zabieg na wypadanie włosów
Październik 24, 2019

Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Należą do nich świecące napisy, które z pewnością przykują uwagę. Ich znaczącym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z dzisiejszymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym pomysłem jest ustawienie ich np. w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie motywował obecnych na weselu do zabawy, np. „DANCE”.

Innym, często spotykanym motywem jest zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu przygotujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym ulokowany jest bar stanie się fajnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu z pierwszymi literami swoich imion, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeżeli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, przy pomocy której miejsca Młodej Pary będą bardziej wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na wiele możliwości jakie za sobą niesie w stosunkowo niskich cenach.

Bardzo ważnym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są dekoracje balonowe. Baloniki w różnych kolorach, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Widzimy je niemal na każdym ślubie, ale przeświadczenie, że nie można w tej dziedzinie przygotować czegoś nieszablonowego jest błędem. Prawdziwą furorę zrobimy, jeśli sięgniemy na przykład po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – na pewno wywołamy dzięki temu dużo uśmiechów na twarzach naszych gości weselnych, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zaobserwowaliśmy również szał na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najchętniej wspominanych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wtedy idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie czerwone balony będą się cudownie prezentować na zewnątrz pod wieczór, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej nierzadko spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji wyjątkowo przydatne mogą być balony pastelowe. Baloniki w różnych kolorach z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak widzimy, świat balonów daje nam wiele możliwości i każda Para Młoda może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to trafny wybór na ślub, wesele, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie wesela nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie idealnej uroczystości. Dekoracje na ślub nie muszą być wcale drogie, ani wyszukane, by stanowiły doskonały element wystroju wnętrz, robiły wrażenie i były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na te elementy, które będą odpowiadały parze młodej i uwydatnią charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie niesamowitego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza budynku, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich przesadnie dużo, by nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje głównie na dekoracji ołtarza, drogi do niego oraz naw bocznych. W tym celu najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty i szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece potrafią stworzyć unikalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie miejsc, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w sprawnym przemieszczaniu się i nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą klimatu wystrojowi, ale też zabezpieczą przed kapaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, chodniki

Zazwyczaj wstęgi i szarfy wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, aby ukształtować korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, ale równie dobrze można dodatkowo udekorować je kwiatami, kokardami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia i doda mu elegancji. Zazwyczaj takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie we wszystkich miejscach, które para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych i nie stosować sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach i przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Warto nie przesadzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kwiatowymi kompozycjami, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na wesele uświetni też wystrój sali albo będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE ŚLUBNE

Dekorując samochód także można popisać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu specjalnego auta, można je także ozdobić ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych weselnych ozdób na samochód należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przypina się do tyłu auta i są one dostępne w różnych kolorach i wzorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Tak samo dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się też wstęgi na maskę samochodu, które można ozdobić kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami i innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w przewodni motyw uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, planując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a później otoczenia i części wyznaczonej do tańca. Ogromną rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, jednak w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana ze względu na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór kwiatów, oświetlenia, ozdobnych materiałów i wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj unosi najwyższą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przygotowanie go wymaga troski o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stole są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również drobne podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, świece i aranżacje kwiatowe. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją na wesele są pokrowce, które dobiera się pod względem kolorów i wzorów. Ponadto jest sporo ofert kokard, wstążek, ciekawych zawieszek, drobnych świateł, girland i oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej i dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na wyjątkowe życzenia oraz plakaty i ankiety, które staną się doskonałą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni wesele, dzięki śmiesznym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami ślubnymi jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

LaRosa dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok