Pianka PUR - zastosowanie
Ocieplanie i pianka PUR – uniwersalne zastosowanie
Październik 18, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
Grudzień 13, 2017

Maluchy uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy zaprojektować inspirujące miejsce zabaw dla milusińskich, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór kolorów i tematów przewodnich występujących w bawialniach. Przestrzeń można dodatkowo upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu malucha mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one pobudzać rozwój młodego człowieka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak ważny jest przemyślany dobór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, najczęściej odzwierciedla jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw można pomalować jednym kolorem. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują także osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość dziecka. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – projekt musi mieć ręce i nogi

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako motyw dominujący muralu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Murale dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż wśród dzieci są też alergicy. Dlatego tak znaczący jest wybór bezpiecznych produktów.

Plusy malowania bawialni

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal do gier to trafiony pomysł na zaistnienie pośród innych tego typu miejsc, a teraz ma to duże znacznie. Maluchy zapamiętają ciekawe rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym muralem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zakamuflować jej niedostatki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych oferuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest także w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni, sprawdź koniecznie —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok