dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
4 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – historia, zmiany, czasy najnowsze
29 maja, 2017

Wideofilmowanie to doskonały sposób na utrwalenie najcudowniejszych chwil podczas swojego wesela. Film z ślubu to najpiękniejsza pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale także dla znajomych. Zapewne każdy z nas po paru latach lubi wspominać swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już kilka razy, mimo, że zostałam mężatką praktycznie 4 lata temu. Kamerzysta wychwycił to co najbardziej kluczowe – uczucia, poruszenie, uśmiech i szczęście. Z tego względu kocham wracać do mojego filmu z ślubu, gdyż odtwarza najistotniejszą przygodę mojego życia. Oczywiście jest to zasługą kamerzysty weselnego, który wszystko zrobił taka jak powinien i dopasował najlepsze ujęcia z trwającego kilka godzin przyjęcia.

Ja ślubowałam kilka lat temu. Dobrze rozumiem ile problemów może sprawić jego planowanie. Wynajęcie sali weselnej, wybór idealnej sukni ślubnej i naturalnie, jak w temacie, zatrudnienie odpowiedniego kamerzysty na wesele. Uwierzcie mi, profesjonalny kamerzysta ślubny to absolutny skarb. Ja chciałam aby, specjalista od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy bardzo ograniczony kapitał, zatem patrzyliśmy na oferty z rodzaju „tanie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. Teraz mogę Wam zakomunikować, że osoby ogłaszające się takimi określeniami wcale nie są takie tanie. Jeśli potrzebujesz wynająć odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, podobnie jak My pytać się znajomych. My zdecydowaliśmy się kamerzystę z polecenia mojej koleżanki z pracy. I dziś w naszej szafce mamy profesjonalnie zmontowany i niezwykle wzruszający film z ślubu.

Dzisiaj zamierzam Wam doradzić jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele. Podstawowa rada – wideofilmowanie powinno być jego zainteresowaniem! Inaczej film z wesela może okazać się totalną klapą. Jedna z moich koleżanek zatrudniła na swój ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki otrzymała film który nie był fajną pamiątką z ślubu. Chaotycznie nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia zakończone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko krążenie po sali weselnej z kamerą. Przy wyborze kamerzysty weselnego zawsze kierujcie się uwagami kolegów i niewątpliwie indywidualną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę weselnego?

Zawsze sugerujcie się własnym wyczuciem estetyki. To że jedna osoba powie Wam, że ten kamerzysta ślubny jest doskonały, nie świadczy to, że jego filmy będą w Waszym odczuciu dobre. Szukając odpowiedniego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zarezerwujcie sobie chwilkę na przeglądnięcie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się mocno przejechać. Zapoznajcie się z opinią przyjaciół, jak i użytkowników sieci.

Koszt wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Albo jesteście szczęśliwcami z otwartym budżetem ślubnym i możecie sobie pozwolić na wynajęcie drogiego profesjonalisty. Ale bez owijania w bawełnę. Każdy z nas dąży do tego, aby wynająć dobrego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są średnie koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania rosną wraz z liczbą mieszkańców konkretnego miasta. W mniejszej miejscowości koszt wypożyczenia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, musisz być pewny tego, że za kamerzystę weselnego zapłacisz nawet 4000 złotych. Duża liczba kamerzystów proponuje indywidualnie negocjowaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do formy filmu weselnego rozwijają się w szalonym tempie. Kamerzyści ślubni zdają sobie z tego sprawę, przez to w rosnącej liczbie przypadków dostarczają interesujące opcje wideofilmowania. Obecnie film z ślubu nie przypomina już banalnego wideo z starej epoki. Dziś stawia się na ciekawe projekty, które zaskoczą Nowożeńców. Co jest modne w tym roku? Na czołowym miejscu klipy ślubne. Teledysk weselny, to zbiór najbardziej kluczowych chwil ślubnych. Najczęściej jest on wprowadzeniem do głównego filmu z ślubu. Jest to także interesujący pomysł na upominek dla rodziny. Nowością w branży wideofilmowania są filmy rodzaju SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się tego samego dnia. Składane są z migawek z domu Pary Młodej i ceremonii zaślubin. Filmy SDE puszczane są już w trakcie wesela, jako tło całej uroczystości. Żałuje, że kilka lat temu nie mogłam się zdecydować na film tego typu. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Obecnie rządzą jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści organizują tematyczne atrakcje, aby uświetnić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z radością. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest skracanie filmów. Może pamiętacie jeszcze filmy weselne nagrywane tak z dekadę temu. Wyglądały one bardziej jak reportaż weselny. Długotrwałe i szczerze mówiąc trochę beznamiętne. Dzisiaj kamerzyści ślubni co raz częściej oferują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Ja uważam, że w takim okresie czasu można spokojnie zawrzeć wszystko to co najbardziej kluczowe.

Jak już wspominałam wcześniej – profesjonalny kamerzysta weselny to absolutny skarb. Nie mam pojęcia jak Wy myślicie, ale moim zdaniem kamerzysta na ślub był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie chcecie teraz dostać rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasze wesele. W chwili gdy ujrzeliśmy jeden z wstawionych na jego stronie www filmów, od razu stwierdziliśmy, że to nasz ten kandydat będzie dla nas najlepszym wyborem. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok