Okna pasywne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron
17 września, 2020

E-sklep stworzony przez WordPress

WordPress, jako jedna z największych oraz często stosowanych platform do projektowania witryn WWW posiada też specjalną zaletę. Najciekawsze dodatki dołączane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to również doskonałe narzędzie do stworzenia e-sklepu. Ze względu na to, że WordPress pracuje w oparciu o własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest prosty w obsłudze dla użytkowników oraz wspiera projektowanie stron i sklepów internetowych bez potrzeby wykorzystania rozwiniętej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest w pełni wkomponowaną w WordPressa wtyczką, jaka przekształca witrynę na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, szczególnie że jest także w polskiej wersji językowej, jest stosunkowo prosta oraz daje wiele opcji. Poprzez nią da się uzupełniać produkty, ich opisy oraz parametry, zdjęcia, ceny, a także stan magazynowy. Z kolei klienci sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezpieczny sposób zrobić zakupy.

Czy warto stworzyć e-sklep używając WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została stworzona dla użytkowników WordPressa, co oznacza, że została dopasowana do jego potrzeb, a jej instalacja jest całkiem łatwa. Poza tym duża liczba szablonów i motywów jest w pełni kompatybilnych z WooCommerce, dzięki czemu oprawa graficzna, rozmieszczenie elementów albo działanie sklepu na WordPressie jest łatwe do edytowana. Wszystko, czego potrzeba to niewielka ilość wyobraźni i wiedzy, żeby zbudować e-sklep dopasowany do potrzeb, a oprócz tego estetyczny oraz przyjazny dla klientów.

Co tak samo ważne, tworząc e-sklep w oparciu o WooCommerce i WordPress posiada się całkowitą kontrolę nad sklepem. To odznacza WooCommerce w porównaniu do sklepów abonamentowych, to proste  zmiany funkcjonalności i wyglądu sklepu, dzięki pomocy specjalistów. Internetowe sklepy na WordPressie są tak popularne, że w przypadku problemu można nie tylko sięgnąć po wsparcie specjalizujących się firm, ale również szukać na grupach, na forach czy blogach wsparcia fachowców oraz osób, jakie wcześniej poradziły sobie z konkretnym problemem.

Pozytywem WooCommerce jest także to, że posiada ogromny zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie powoduje, że developerzy ciągle przygotowują osobne dodatki i wtyczki dostosowane do WooCommerce. To oznacza, że jeśli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy przejrzeć dostępne rozszerzenia oraz bardzo prawdopodobne jest to, że niezbędne do pracy pożądane rozszerzenie jest dostępne od dawna. Ponadto WooCommerce często modyfikuje konflikty pomiędzy dodatkami oraz motywami podczas aktualizacji.

Otwarcie e-sklepu za pomocą WooCommerce

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest w pełni nietrudne. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w panelu administratora pojawiają się dodatkowe opcje, gdzie możliwe jest uzupełnianie produktów, zarządzanie zamówieniami albo płatnościami oraz przechowywanie danych o klientach. Poza tym dostępne są np. raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Warto mieć jednak na uwadze to, że nie wszystkie możliwości WooCommerce są całkowicie darmowe. Chociaż darmowa wersja zapewnia naprawdę sporo, niektóre przydatne w sklepie internetowym opcje mogą łączyć się z opłatami. Dla przykładu płatne dodatki dotyczą możliwości płatności internetowych, integracji z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. na Facebooku), Allegro, albo zaawansowanych funkcji promocji czy opinii. Większość płatnych opcji zawiera nieodpłatną wersję, jednak może być tak, że do prawidłowego działania sklepu na WordPressie najlepsza będzie wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to ważna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są ciągle ulepszane przez autorów, ze względu na co są uznawane za bezpieczne. Problemem mogą okazać się jednak dodatkowe wtyczki, jakie nie w każdym przypadku są idealnie dopasowane, przez co mogą w pewnym stopniu tworzyć dostęp do witryny. Z tej przyczyny, należy wybierać rozsądną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych absolutnie potrzebnych do stworzenia sklepu. By zagwarantować bezpieczeństwo e-sklepu w oparciu o WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje przeważnie skierowane są na usuwanie luk i błędów. Poza tym dostęp do konta administracyjnego oraz serwera FTP powinien posiadać przede wszystkim właściciel sklepu oraz np. osoby wsparcia technicznego. Co więcej hasła muszą być bardzo skomplikowane, żeby gwarantowały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Warto także wykupić rzetelny hosting z tworzeniem kopii danych oraz wsparcie fachowców. Wsparcie techniczne może okazać się nieoceniona, kiedy pokaże się kłopot, z którym ciężko będzie wygrać samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka zajmuje się pomocą techniczną do WordPressa, wiele opracowań problemów znajduje się na blogach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zostawić w takim miejscu pytanie oraz poczekać na odpowiedź. Jeśli jednak problem wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok