Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – poczuj się jak w grze FPS
Grudzień 17, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
Styczeń 15, 2018

Dzisiejsze dni to nieustanny rozwój kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieprzerwanie i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie ekskluzywnych towarów to także, lecz na pierwszym miejscu są oprócz nich detergenty, pokarm – czyli najzwyczajniej to, co jest nam konieczne do funkcjonowania. Gros ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy spore grono takich jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupów dokonują w hipermarkecie co 14 dni, by przyoszczędzić sobie wiecznego wyłażenia po niezastąpione zapasy. Obecnie część sklepów poszła jeszcze dalej i gwarantują im dowóz asortymentu pod drzwi.

Przeanalizowana już sfera dotyczy głównie jednostek zarobionych, przesiadujących do późna w miejscu zatrudnienia. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy powinni udać się na świąteczny shoping. Te osoby ochoczo sięgają wówczas po sklep internetowy oraz hurtowo zamawiają souveniry dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – bardzo szeroką.

Wiemy zatem jaki bazowy powód stworzenia sklepu online, teraz trzeba rozpatrzyć jak ów sklep ma się prezentować. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować zauważalne korzyści, w takiej sytuacji zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie silnych oraz gorszych stron, widoków i pułapek to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Musimy zbadać jakie statystyki osiągają, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Założony przez Was sklep online może być skierowany do Nabywcy uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu kategorii towarów, ale również przykładowo przyciągać do sklepu po pierwsze żeńskie grono, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Sumiennie rozpatrzcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Trzeba mieć świadomość, że założenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, bezwzględnie winniśmy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli Twoja firma już działa, musisz tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Następna analizowana sprawa związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy zaoferujemy coś branżowego, z wąskiej branży, czy też produkty uniwersalne, produkowane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na starannym wyselekcjonowaniu kolportera. Solidność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być lista walorów, na jaką trzeba spojrzeć przy kontraktowaniu. Oczywiście czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Dostawca już wybrany? Zbliżamy się do momentu, kiedy trzeba zadbać o opisy produktów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Wchodzimy właśnie w strefę pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli pragniemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji musimy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – łatwo do zapamiętania dla Klientów, lecz też przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka zakwalifikuje Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie odpowiedniej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – przyszła kolej na zagwarantowanie konkretnych systemów płatności. Do popularnych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno musimy również zapewnić Odbiorcom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Idea jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Czasami starczy choćby darmowe oprogramowanie, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być dostarczona w parze z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – wtenczas będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hostingów – niosą za sobą one zbyt wiele obostrzeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Strona używa cookies
Ok