Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jak wybielać zęby, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi metodami od dentysty jest uznawane za najlepszy ze skutecznych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, da się bez problemu uzyskać biel zębów lepszą o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających na skutek na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wskazywanych należą kawa, soki lub różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie skutków zjadania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w klinice stomatologicznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Lampa Beyond

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wytworzonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów gwarantuje wspaniałe wyniki w krótkim czasie.

Wśród najpopularniejszych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, gwarantująca zadowalające i trwałe efekty już po pierwszym zabiegu wybielania zębów. Ponadto ten typ zabiegu usuwa do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej i zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Ponadto również siła naświetlania może być dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Inne techniki wybielania zębów

Każdy marzy o wspaniałym i śnieżno – białym uzębieniu. Z tego względu na rynku znane są ciekawe metody wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są rzecz jasna ogólnodostępne wybielające pasty . Całkiem nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie uszkadzają szkliwa. Tak samo powszechne są paski, lakiery i żele wybielające do nakładania w domu. Można je dostać na przykład w aptece, ale z reguły to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Niewiele osób ma świadomość, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest porządne usuwanie osadów u stomatologa np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym w klinice dentystycznej są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam nasuwa nakładki po wizycie u dentysty i korzysta z nich według ustaleń dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było skuteczne i w pełni bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiemy wszelkie domowe metody, choć odrobinę dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy doradzi, która metoda z tych polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto sprawdzi zdrowie zębów i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne będzie najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania zębów, trzeba upewnić się, żeby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej nabyć w sprawdzonych punktach albo z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Tak mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Jak szybko widoczne będą rezultaty wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki skutek, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania zębów trzeba też przenieść się na białą dietę, żeby nie zepsuć świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalną barwę zębów, a te czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. w wyniku przyjmowanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Co robić, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? Wtedy podejmujemy inne zabiegi estetyczne znane u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich barwę według preferencji pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to należy przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać z dentystą, żeby stwierdził, która metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok