Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
Grudzień 14, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Tłumacz przysięgły angielskiego
Grudzień 18, 2016

Autogaz promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym tak naprawdę są samochodowe instalacje gazowe?

LPG określany jest popularnie jako propan-butan, zatem kompozycja tych dwóch komponentów. Umieszcza się go w specjalistycznych pojemnikach pod ciśnieniem i jest jednym spośród najbardziej wygodnych źródeł energii. Używa się go przykładowo do zasilania rozlicznych urządzeń grzewczych, jako źródło energii w mieszkaniu (m in. do kuchenek gazowych), jako paliwo w systemach kogeneracji albo – oczywiście – paliwo silnikowe. W ostatniej odmianie to po prostu autogaz. Jakie są jego cechy? Pod naciskiem niedużego ciśnienia zmienia się w substancję ciekłą oraz można go akumulować w niewielkich rezerwuarach albo butlach gazowych. Zarazem jest on w stanie dostarczyć niewątpliwie dużo energii. Poza tym jest bezwonny oraz kompletnie niezauważalny. Do gazu, z którego pobieramy energię w domu, dołącza się swoisty składnik chemiczny, abyśmy mogli spostrzec fakt jego wydobywania się z instalacji. Autogaz musi osiągać wyznaczone normy oraz podlega rewizjom jakościowym zanim trafi do cudzego auta. W wielu krajach narasta zafascynowanie instalacjami LPG do samochodów, bo są one bardziej efektywne w przyrównaniu do układu na benzynę albo ropę. Prócz niższej opłaty (prawie o połowę stawki benzyny bezołowiowej), zbiornik z gazem jest dużo lżejszy od typowego.

Instalacja zasilania gazowego LPG w Małopolsce

Głównie w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych, które dłużej bytują na rynku samochodowym. Wzorcem może być przedsiębiorstwo „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, lecz także auto mechanikę, serwis wentylacji, diagnostykę informatyczną, usługi odbudowy felg oraz naprawę opon. W przypadku autogazu mamy możliwość liczyć na promocyjne stawki instalacji, które zawierają:

  • kompletną usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • rewizję jakości podstawowych układów elektrycznych, napędzających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • rewizję zespołów bezpieczeństwa

Oprócz tego przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego renowację, podmianę zasobników z materiałem napędowym i ocenę defektów. Możemy zwrócić się do niej z takimi rzeczami, jak nieprawidłowo uregulowany zespół LPG, wadliwa sonda lambda, nadszarpnięty katalizator, mocniejsze psucie się świec zapłonowych, wyciek roztworu chłodniczego, wyczuwanie zapachu gazu, brak realizowania przez napęd LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak alternatywy przestawienia się na zasilanie gazem, kłopoty przy napełnianiu zbiorników gazem, błędne wskazania poziomu LPG, wykorzystywanie przez auto benzyny i gazu jednocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń firma oferuje diagnostykę informatyczną mechanizmu LPG, ocenę systemu elektronicznego, ocenę nieprawidłowości mechanicznych, ocenę nieprawidłowości wyrządzonych nieodpowiedzialnym montażem.

Czy warto zamontować LPG?

Właściciele skromniejszych pojazdów są bardziej sceptyczni względem układu LPG, bowiem silniki ich aut niestety nie są bardzo obszerne. Za to Ci, którzy posiadają duże samochody, bez wątpienia odnotowują większe oszczędności. Jakie są zatem fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od wielkości napędu i tego, ile w przeciągu roku przejedziemy kilometrów. Jeżeli ktoś wcale nie jeździ, wtedy pieniądze przekazane na instalację oraz jej założenie będą zwracać się dłużej niżeli w przypadku użytkownika, który nieprzerwanie „kursuje po świecie”.

Po drugie – negatywne uwagi wypowiadają Ci, którzy przenigdy nie prowadzili auta z instalacją gazową lub posiadali ją błędnie zamontowaną (i w ogóle nie potrafili z niej prawidłowo korzystać).

Po trzecie – Nim zdeklarujemy się na założenie autogazu, możemy dokonać przeliczeń co do opłacalności. Powinnyśmy znać zwyczajnie parę faktów dotyczących: przeciętnego zużytkowania paliwa przez własne auto, liczbę kilometrów przejechanych w przeciągu miesiąca (roku), stawki paliwa na rynku i koszt mechanizmu LPG.

Kiedy będzie można odebrać samochód z zamontowanym autogazem?

Czas, który należy przeznaczyć na montaż autogazu, wynosi standardowo od 8 do 10 godzin. Taki termin instalacji dotyczy zawsze typowych pojazdów, jakie są zaopatrzone w motory 4-cylindrowe oraz po uprzednie kompleksowej ocenie komputerowej układu spalania. W przypadku pozostałych aut obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie wszelkich szczegółów oraz wyznaczenie wtedy dokładnego terminu.

Ile kosztuje montaż instalacji LPG?

Wszystko rzeczywiście zależy od typu napędu oraz modelu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania montuje się zazwyczaj z wielopunktowym wlewem benzyny, który jest manipulowany za pośrednictwem komputera. W firmie „Bet-Pol” obecnie funkcjonuje cennik rabatowy na instalację gazową, jej montaż oraz butlę gazową w miejscu koła rezerwowego. Zdobędziemy również wszelkie papiery, które trzeba przedłożyć Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat i gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całościowe koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla silnika 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę przedsiębiorstwo „Bet-Pol” dedykuje do kontrahentów zamieszkujących w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie i pobliskich miejscowościach. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij w odnośnik – serwis auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok