Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
Wrzesień 22, 2016
Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje internetowe – zakupy i zabawa w jednym
Wrzesień 25, 2016

W całym transporcie pojazdy ciężarowe pełnią obecnie istotną rolę. Możliwości tychże samochodów są olbrzymie – dostarczają właściwie każdy rodzaj towaru i przeciwnie do transportu kolejowego, czy morskiego, są w stanie dojechać w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to szczególnie istotne przy transportowaniu takich produktów jak paliwo, które przez wzgląd na swoje cechy jest jednym z najpopularniejszych materiałów na rynku. Paliwo mówiąc w przenośni napędza świat. W poszczególnych przepisach dotyczących transportu drogowego jest ono uważane za materiał niebezpieczny. Restrykcyjne przepisy ADR (międzynarodowej umowie dotyczącej drogowego transportu towarów i ładunków niebezpiecznych) regulują bezpieczne warunki transportu paliwa. Poruszają one nie tylko kwestie postaw kierowców, warunków formalnych, ale także właściwości pojazdu.

Paliwo dostarcza się współcześnie w cysternach paliwowych. Odróżniamy dwa zasadnicze rodzaje cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o objętości użytkowej sięgającej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości przewozu paliwa, mogą również przewozić substancje w stanie ciekłym, w stanie gazowym, konsumpcyjne i chemiczne. Standardowo są one zaopatrzone w pompy rozładunkowe i licznik mierzenia pojemności towaru. We wnętrzu cysterny montuje się najczęściej jedną lub więcej komór, które zapewniają dokładną dystrybucję ładunku, jak i możliwość przewozu kilku towarów za jednym razem. Przede wszystkim nowe cysterny paliwowe umożliwiają wygodny transport, co jest jednym z najpoważniejszych wyzwań firm przewozowych.

Którą cysternę kupić? Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny na paliwo? Jakie są najważniejsze zasady przewozu paliwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących cystern znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – nowa marka, lepsza jakość

Nowe cysterny, oferowane na polskim rynku przez dwie współdziałające ze sobą jednostki – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najlżejszych w Europie cystern, ale także najbardziej nowoczesnych. Cysterny paliwowe Bioecosacim charakteryzują się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym do optymalizacji równowagi skrętnej samochodu i obniżenia środka ciężkości. Zestawienie tych dwóch właściwości sprawia, że cysterna perfekcyjnie radzi sobie na zawiłych drogach. Nieduża waga i duża ładowność komory powodują, że naczepa z cysterną jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i niewielkich firm przewozowych. Cysterna może przewieźć równocześnie do nawet 28 ton ładunku. Wszystkie elementy, z których utworzona została cysterna są tożsame z wymogami ADR. Cysterna została bowiem zbudowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna wyposażona jest funkcję załadunku dolnego i górnego, co znacząco polepsza pracę kierowców, jak i pracowników odbierających produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim są produktem na który warto zwrócić uwagę przy analizie nowych rozwiązań dla swojej firmy.

Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny?

Pierwszą i najważniejszą kwestią przy nabywaniu cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny często nie wydaje zezwolenia na dopuszczenie cysterny do transportu drogowego w Polsce. Nabywając cysternę za granicą warto jest się dobrze upewnić, czy grubość ścianki jest spójna z polskimi regułami prawnymi i wynosi 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy mniejszej niż 1,8m. Stabilność transportu zależna jest też od zabezpieczeń przed uderzeniem poprzecznym. Należy skontrolować, czy wybrany przez rodzaj cysterny zaopatrzony jest w odpowiednie falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Nie mniej znaczące są także części takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wytrzymałe tarcze hamulcowe. Dobrze by było, aby cysterna była wyposażona w przyrząd służący do do pomiaru objętości przelewanej cieczy, co zdecydowanie ułatwia pracę z pojazdem.

Podstawowe warunki przewozu materiałów niebezpiecznych

Paliwa zaliczane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W połączeniu z masą powietrza tworzą łatwopalne mieszanki co powoduje, że mogą stać się poważnym dla ludzi. Dotyczą ich przepisy ADR, czyli konwencji mówiącej o drogowym przewozie ładunków i materiałów niebezpiecznych. Według norm tego dokumenty załadunek paliwa powinien odbywać się przy użyciu metody ciśnieniowej. Kierowca zobowiązany jest przed każdym załadunkiem zbadać stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym transportuje ładunek. Zapełniając cysterny paliwowe dobrze jest pozostawić wolną przestrzeń, ze względu na zmieniające sie warunki temperaturowe Kierowca przewożący materiały niebezpieczne powinien posiadać niezbędne dokumenty. Powinien on również zadbać o odpowiednie oznakowanie samochodu. Są to właściwie najważniejsze zasady których egzekwowanie może wpływać na bezpieczeństwo przewozu paliwa w cysternach.

Porządna konstrukcja cysterny i znakomita jakość materiałów, z jakich została wykonana, to w sumie najistotniejsze właściwości, które mogą decydować o bezpieczeństwie komunikacji drogowej. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to precyzyjne zintegrowanie tych dwóch aspektów. Pracownicy obu połączonych korporacji zatroszczyli się o to, by jakiekolwiek elementy wymienne były wszędzie dostępne. Po za profesjonalnymi cysternami, spółka Bioecosacim daje swoim Klientom możliwość wygodnego zakupu produktów. Leasing rozłożony jest na czas od 36 do 60 miesięcy, wnosząc opłatę wynoszącą zaledwie 20% całkowitej ceny cysterny. Spółka oferuje także wynajem cystern paliwowych, dbając o zróżnicowane potrzeby swoich Klientów.

Już teraz masz szanse zakupić nowe cysterny w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy na stronę www firmy Bioecosacim po więcej informacji: nowe cysterny.

Strona używa cookies
Ok