Kursy bezpiecznej jazdy - Jazda defensywna - Prawo jazdy
Tajniki jazdy defensywnej – co zrobić by jeździć bezpiecznie
Marzec 1, 2010

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w transporcie medycznym, służbach ratunkowych lub służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem drogowym, przez co kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo atrakcyjnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Obowiązek uczestnictwa w kursie skierowany jest do wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a program kursu, ma przygotować ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Na czym polega kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych?

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z zwiększonym ryzykiem wypadku drogowego. Co więcej kierowcy Ci są odpowiedzialni za bezpieczny transport pasażerów. W związku z tym wypracowanie u nich właściwych reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji na drodze jest najważniejszym celem kursu. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. W trakcie teorii, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy pokazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. W trakcie części praktycznej kursanci wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Jaka jest cena kursu i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, został przygotowany dla osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończone 21 lat i powinna dysponować takimi dokumentami jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo od lekarza o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. Ośrodek Szkolenia Rajder bardzo często oferuje atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

ODTJ Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroki wachlarz kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Charakteryzują nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole pracują najlepsi instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na drogach.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Strona używa cookies
Ok