siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom
28 lutego, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Skuteczny adwokat rozwodowy
1 marca, 2017

Sposoby serwisowania skuterów

serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco

Co trzeba zrobić, by skuter służył nam jak najdłużej?

Większość osób, które wyznaczają nabycie skutera, niezupełnie wie, jakim sposobem mądrze go pielęgnować. Od należytej pielęgnacji zależy albowiem – mówiąc w skrócie – jego stan techniczny. Będziemy mieli szansę go wykorzystywać dłużej, a przejażdżka nim będzie znacznie bezpieczniejsza. Jakie operacje musimy odbyć? Głównie: absolutnie nie nękać motoru nierówną jazdą, mianowicie z manetką do samego końca, ponieważ potrafi to bardzo zwiększyć ciepłotę motoru, a w rezultacie go popsuć. Też wszelkie triki kaskaderskie powinniśmy niestety spostrzegać w domu na monitorze peceta czy telewizora. Chodzi tu bezspornie o szybkie hamowanie bądź podróż na pojedynczym kole (najczęściej tylnym). Taka jazda naraża nasze zdrowie, a często życie, jeśli jest związana z ogromną prędkością. Przykładowo skuter Kymco trzeba oczyszczać manualnie. Myjnia pod ciśnieniem nie starczy, ażeby dokładnie oczyścić wszelkie części składowe (przede wszystkim te najdelikatniejsze). Powinniśmy spędzić przy takiej maszynie o wiele więcej czasu. Skontrolować starannie po jakiejkolwiek eskapadzie wygląd jednośladu, m in. w tropieniu jakichkolwiek prawdopodobnych dysfunkcji. Należy wypolerować wydech, zweryfikować czy w jakimś miejscu nie ma rdzy i czy hamulce są w dobrym stanie. Zaleca się raz w tygodniu skontrolowanie stanu świateł oraz kół. Oprócz tego w żadnym przypadku nie możemy przekraczać dozwolonego przeciążenia, a mianowicie miary ekwipunku, jaki powinniśmy ze sobą wziąć.

Jakie usługi wchodzą w skład serwisu skuterów?

Całość zależy od tego, czy mamy dwusuwowy albo czterosuwowy skuter. W przypadku skutera czterosuwowego opłata bez wątpienia będzie odrobinę wyższa. W przypadku skutera dwusuwowego serwis Kymco obejmuje: podmianę oleju w mechanizmie przekładkowym, kontrolowanie stanu zapłonu motoru, weryfikowanie funkcjonowania hamulców, analizowanie ciśnienia w kołach, zawieszenia, wyglądu podświetlenia, oczyszczanie motoru i gaźnika oraz wszelkie pozostałe integralne procedury, jakie my sami zaproponujemy, np. pozbycie się widocznej dysfunkcji. Jeśli mamy jednoślad czterosuwowy serwis włącza również podmianę oleju w motorze, mycie filtra oleju i dostrojenie zaworów. Trzeba samodzielnie chronić skuter przed szkodliwymi czynnikami, m in. solą na jezdni w czasie zimy. Wówczas wcale nie możemy nią wędrować, gdyż sól jest kluczowym czynnikiem powstawania rdzy na wydechu. Po zimnych miesiącach warto wymienić olej oraz odmienne płyny, przykładowo olej chłodzący, przekładniowy oraz do łańcucha.

Gdzie najlepiej zrobić serwis motocykla?

Przeciętny warsztat oraz autoryzowany mają prawdopodobnie tą samą liczbę pozytywów jak i niedoskonałości. Należałoby niemniej poświęcić im chwilę, aby później wcale nie żałować nieodpowiedniej decyzji. W renomowanej stacji, w jakiej dokonuje się oględzin i reperacji motocykli, możemy liczyć na uczciwość oraz doskonałą jakość obsługi. Przegląd zawsze jest wykonywany zgodnie z określonym planem, natomiast udowodnieniem jego zrealizowania jest oznaczenie tego w książce z gwarancją. Klienci, którzy mają nowe motocykle Kymco, muszą przychodzić każdorazowo w wytyczonym przedtem terminie. Jeśli motocykl będzie posiadał jakąś niepokojącą niesprawność, wówczas ASO w ramach rękojmi może wykonać gratisową konserwację. Istotnym atutem powyższego serwisowania jest możliwość późniejszej sprzedaży skutera za atrakcyjną cenę.

Przewagą klasycznych warsztatów jest bezspornie opłata. Wielokrotnie w autoryzowanym warsztacie musimy zapłacić kilka razy więcej za bliźniaczą usługę. Zatem nabywcy motocykli częstokroć decydują się na reparacje oraz serwis oczywiście w tych lokalizacjach. Jesteśmy na wygranej pozycji, jeśli mechanik ma w tym rozeznanie, m in. nabył przedtem kompetencje w naprawie danych typów wskazanych maszyn. Spotkać się można też ze sformułowaniem: „wie Pan nie będę takiego skutera odnawiał, bo się najzwyczajniej w świecie na takich rzeczach wcale nie znam”. W niniejszej sytuacji mechanik chociaż jest względem nas bezpośredni. Złą stroną będzie tu niedobór umiejętności, jaki jest podyktowany tym, iż nieautoryzowane warsztaty nie mają najzwyczajniej w świecie dostępu do fachowych szkoleń. Natomiast tym samym do bieżących informacji, np. o niezwykle złożonej elektronice w konkretnym rodzaju jednośladu. Możemy zatem wydzwaniać do niemałej ilości serwisów, z czego spora część nawet nie podejmie się wykonania usługi. Niezależne warsztaty mają sposobność jednakże specjalizować się w dziedzinie skuterów, np. miejskich i wtedy mamy szansę otrzymać rzetelną usługę za niewygórowaną cenę.

Na koniec powinniśmy zauważyć, iż gwarancja od producenta nie obejmuje w szeregu różnorakich sytuacji, m in. jeśli umieścimy w swym motocyklu części składowe od nieautoryzowanego wytwórcy lub gdy w ogóle nie będziemy stosowali jednośladu zgodnie z przeznaczeniem (m in. będziemy wykraczać poza stosowną szybkość, jeździć nieustraszenie na pojedynczym kole). Jeśli planujesz odszukać o wiele więcej zajmujących danych w temacie motorów wejdź w ów odnośnik – Skuter Kymco

Strona używa cookies
Ok