pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie pozycjonowanie firmowych stron
Pozycjonowanie stron dla początkujących
20 kwietnia, 2017
filmy reklamowe z drona spoty reklamowe z drona filmowanie dronem w toruniu
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
26 kwietnia, 2017

Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

Co zrobić, by nie zostać oszukanym przez firmę odszkodowawczą?

„Znawcy” od odszkodowań, prawnicy posiadający wyłącznie zdawkową wiedzę z tego zakresu, biura zajmujące się rekompensatami bez jakiejkolwiek historii – to oczywiście wybrane podmioty, które zajmują się – nie obawiajmy się tego stwierdzić wprost – oszukiwaniem Klientów. Kim są Ci ludzie? To ofiary potrącenia przez samochód, omyłek lekarskich, pacjenci leżący przez bardzo długi okres w klinice ze względu trudnej operacji, pracownicy przedsiębiorstw, którzy mieli nagły wypadek podczas wykonywania pracy. Trudności z uzyskaniem rekompensaty zaczynają się natychmiast po podważeniu wypłacenia go przez firmę ubezpieczającą, odtąd jest coraz trudniej. Częstokroć taka placówka poleca Klientowi tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „oczywiście pomoże odebrać stosowne odszkodowanie”. W efekcie w ogóle nie jest w stanie podjąć żadnych kroków bez adwokata, gdyż tylko on posiada przywilej, żeby występować podczas postępowania sądowego jako obrońca. Osoby pokrzywdzone, jakie skorzystały z propozycji „zawodowców od odszkodowań”, straciły mnóstwo pieniędzy, czas oraz nerwy. Jak sprawić, ażeby krótko mówiąc nie dać się naciągać?

Wcale nie podpisuj zbyt szybko umowy, przeanalizuj ją z adwokatem

W kwestii dochodzenia adekwatnego zadośćuczynienia zupełnie nie powinieneś się spieszyć. Kiedy dotrzesz do kancelarii odszkodowawczej, sprawdź precyzyjnie warunki umowy – najlepiej zabierz ją z sobą do domu. Specjalista, który nie da Ci starannie przestudiować wszystkich założeń umowy, nie jest wart Twojego czasu…ani pieniędzy. Lepiej wyszukaj bezpieczną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która rzetelnie wyjaśni Ci wszelkie wątki, które znajdują się na piśmie. Jedynie skuteczny, kompetentny i wiarygodny adwokat przysiądzie z Tobą przy dokumentach oraz pomału wyjaśni to, czego po prostu nie rozumiesz. Naturalnie kancelarie, które cieszą się poszanowaniem i przyjazną oceną innych Kontrahentów, również możesz brać pod rozwagę. Zawsze kontroluj do kogo tak naprawdę przychodzisz po pomoc!

Umowę musi koniecznie przygotować prawnik, a nie „nieokreślona” kancelaria

Kiedy jednak uczyniła to kancelaria odszkodowawcza, w takich okolicznościach należałoby niezwłocznie wykreślić z niej zapis powiadamiający o oddawaniu wszelkiej korespondencji dotyczącej sprawy wyłącznie do agenta (więc oczywiście firmy odszkodowawczej). Inaczej bowiem nigdy nie skontrolujesz jakiegokolwiek powiadomienia z sądu, prócz tego mówiącego o wielkości kosztów sądowych oraz o porażce. Musisz pobrać całą korespondencję, a wszelkie niedociągnięcia muszą obowiązkowo podlegać grzywnie. Możesz, przykładowo przyłączyć swój dopisek, iż nieprzekazanie dotychczasowej dokumentacji będzie skutkowało zerwaniem przez Ciebie umowy i zdaniem na Twój rachunek oznaczonej sumy. Uczciwy adwokat zupełnie nie będzie stwarzał w niniejszej sprawie zbędnych kłopotów, bo bardzo dobrze rozumie, jakie są jego zobowiązania oraz ma zabezpieczenie w postaci OC, np. w przypadku kiedy niezamierzenie zaginie jakichkolwiek druk, zaś Ty następnie będziesz dochodził podczas rozprawy sądowej swych praw. Naturalnie u wziętych prawników wspomniane sprawy kwalifikują się do rzadkości.

Na które konto bankowe dotrą środki pieniężne z odszkodowania? Twoje czy oszustów?

Oczywiście, że na Twój rachunek. Owy dopisek musi koniecznie widnieć w sumie w jakiejkolwiek umowie odnoszącej się do uzyskiwania zadośćuczynienia za wypadki samochodowe, incydenty w czasie pracy, błędy lekarskie itp. Pod żadnym pozorem nie zgadzaj się, ażeby pieniądze zostały oddane na rachunek bankowy instytucji odszkodowawczej. Mogą przenigdy do Ciebie nie dojść lub placówka będzie je wykorzystywać i pobierzesz je w o wiele dalszym czasie. Musisz mieć na uwadze, że taka jednostka nie będzie reprezentować Cię w czasie rozprawy sądowej i w związku z tym nie będzie funkcjonować jako Twój protektor. Nie ma po prostu do takich rzeczy prawa.

Usługa, nad jaką nikt nie ma dozoru

Biura odszkodowawcze to zazwyczaj spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zaś pracownicy to lekkomyślne osoby, jakie niestety nie mają ani odpowiedniej wiedzy, ani doświadczenia w administrowaniu sprawami o odszkodowanie. Nikt bowiem nad opisywanymi placówkami nie pełni prawidłowego nadzoru. Najczęściej właściciel jest prawnikiem, który wyróżnia się oczywiście częściową wiedzą. Gdyż prawnik to nie ten sam zawód adwokat albo radca prawny. Prawnik jest w stanie jedynie „dawać porady prawne”, lecz mówiąc w skrócie nie wolno mu podejmować działań w jakiejkolwiek sprawie. Więc nie powinien być reprezentantem w trakcie rozprawy – obrońcą, prokuratorem etc. Prawnik może pomóc opracowywać oświadczenia, naświetlać Odbiorcom poszczególne regulaminy oraz całościowo tłumaczyć, jak dana kwestia wygląda w świetle prawa. Bez aplikacji i umiejętności jest osobą, jaka posiada wiedzę niesłychanie ogólną z dziedziny prawa i jednocześnie niepełną.

Biura zajmujące się rekompensatami i windykacyjne walczą o Interesantów z solidnymi kancelariami adwokackimi, które pomagają dziesiątkom pokrzywdzonych. W sprawach sądowych są nierzadko przymuszone do korzystania z porad adwokatów, ponieważ nie posiadają najmniejszych uprawnień – są reprezentantami w trakcie sprawy o zadośćuczynienie. Zatem nim postanowisz, w jakie miejsce zawitasz po pomoc, skontroluj propozycję kancelarii adwokackich a nie spółek odszkodowawczych.

Jeżeli zajął Cię powyższy wątek i zamierzasz zobaczyć, jak prezentuje się profesjonalna strona www prawnika, możesz kliknąć tutaj – www.adwokat-torun.eu

Strona używa cookies
Ok