dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Kwiecień 27, 2017
dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Bezalkoholowe wesele tylko z dobrym dj-em
Maj 4, 2017

Pomoc prawnika w sprawie nękających firm windykacyjnych

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Jak działają firmy windykacyjne?

Duża ilość placówek dochodzących wierzytelności jest zarządzana poprzez osoby, które zakończyły studia z zakresu prawa ogólnego, jednakże nie mają aplikacji. Z tego względu posiadają fragmentaryczną wiedzę z zagadnień polskiego prawa cywilnego. Zdobywanie różnego charakteru długów wymaga mocniejszego poświęcenia i wyczucia, którego niestety nie możemy pozyskać w inny sposób, jak na stażu w biurze u odpowiedzialnych znajomych po fachu. W tym przypadku konieczny jest adwokat, który bez wątpienia będzie miał świadomość, które czynności powinno się podjąć. Przedsiębiorstwa windykacyjne częstokroć nie biorą jakiejkolwiek „przedpłaty” oraz wyrażają zgodę jedynie na procent od wyegzekwowanej wierzytelności. Statystycznie jest to od 15% do 50% całkowitej kwoty. To z pewnością fakty odnoszące się do Odbiorców. Oni nie muszą faktycznie robić żadnych kroków, poza czekaniem na uiszczenie części wierzytelności przez prezentowaną spółkę. A co w niniejszym okresie dzieje się z trasatem?

Wezwanie do zapłaty, czyli niekończące się listy, e-maile i telefony

Trzeba w niniejszym miejscu odróżnić dwie sytuacje: gdy któraś osoba właśnie co stała się trasatem oraz zadłużenia przedawnione, jakich po prostu nie trzeba spłacać. W pierwszej sytuacji dłużnik musi obligatoryjnie oddać nieuregulowane wierzytelności pod rygorem rozprawy sądowej, wręczenia wyroku, zarekwirowania majątku przez komornika i w efekcie pokrycia wiele wyższej kwoty aniżeli źródłowa. W drugim przypadku w ogóle nie trzeba regulować zadłużenia – taką wiadomość dostaniemy od dowolnego prawnika. Niestety spora liczba placówek dochodzących zwrotu długów nie wnosi już o spłatę takiego zadłużenia, ale szantażuje trasatów szkodliwymi konsekwencjami ich niezapłacenia. Realizują to za pomocą listów, jakie non stop lądują w skrzynce, kilku analogicznych wiadomości e-mail oraz bezwzględnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Najczęściej dokumenty są wyrażone w taki sposób, by dłużnik rozważył to, że naprawdę musi coś opłacić. Wiele w nich osobliwych dla „przeciętnego zjadacza chleba” stwierdzeń typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co faktycznie w tej sytuacji trzeba zrobić?

Długi, które trzeba zapłacić

W takiej sytuacji musimy dostać pozew o zapłatę z sądu (o ile długu niedawno nie uregulowaliśmy). Żadnego powiadomienia z sądu nie można zaniedbywać, ponieważ po pewnym terminie (uprawomocnienie) posiada ono moc wykonawczą. Kiedy informacje objęte w pozwie są niepoprawne lub przyłączono do pozwu fałszywe dowody – tym bardziej należy zareagować. Dłużnik ma uzasadnienie, żeby się wzbraniać, m. in. gdy doszło do utraty ważności wierzytelności. W niniejszej okoliczności należałoby skorzystać z usługi prawnej albo udać się do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wyklaruje nam, jakie pomysły będą najwłaściwsze. Cesjonariusz, który dochodzi swych należności, posiada obowiązek przedłożyć w sądzie dowody, przykładowo zarejestrowany mandat za niezapłacony rachunek za Internet.

Przedawnione długi, czyli jak odeprzeć atak socjotechniczny

Firmy ściągające długi nie posiadają absolutnie najmniejszych upoważnień. Posiada je trybunał, sekwestrator, pełnomocnik – jednakże nie instytucja zajmująca się egzekwowaniem przedawnionych wierzytelności. Jeżeli zatem dostaliśmy zawiadomienie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie wolno realizować owych ruchów:

1. Mówiąc w skrócie nie można odpowiadać na pisma, e-maile oraz telefony, bo będzie to jednoznaczne z trwaniem długu (którego wcale nie trzeba regulować)

2. Jeżeli taka instytucja łączy się telefonicznie, trzeba mieć świadomość, iż cała rozmowa będzie zarejestrowana – zaś to niekiedy może naturalnie dać negatywne konsekwencje. W ogóle nie dawajmy się nagrywać, nie wchodźmy w zbędne rozprawy z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Po prostu skończmy połączenie, zwłaszcza jeżeli nie nie uwidacznia się określony numer telefonu.

3. Mówiąc w skrócie nie dajmy się nękać! W przypadku przedawnionych wierzytelności przenigdy nie posyłajmy zawiadomień odwoławczych, próśb zwracania zadłużenia w ratach, propozycji przedłużenia czasu wypłaty zadłużenia itp. Po prostu nie dajmy się również nabrać na pertraktacje, a więc „promocje” i „upusty” odnoszące się do niefunkcjonujących od dawna wierzytelności.

4. Nie wpłacajmy jakiejkolwiek ilości pieniędzy na rachunek bankowy placówki windykacyjnej, nawet jednej złotówki. Gdyż po krótkim czasie zadziała cała machina odzyskiwania długów. Spłacenie chociażby wyjątkowo niewielkiej ilości pieniędzy jest równoważne z tym, iż zadłużenie akceptujemy.

5. Jeżeli otrzymaliśmy skomplikowane zawiadomienie, idźmy do adwokata, który wyłoży nam indywidualne jego elementy.

Trzeba także mieć na uwadze o tym, że wierzytelności nieprawomocne możemy uiścić dobrowolnie. Środki nie znajdą się jednakże na rachunku rozliczeniowym źródłowego pożyczkodawcy, tylko spółki która niniejszy dług w późniejszym okresie nabyła. Należałoby w obecnym przypadku zadać sobie kluczowe pytanie: czy to się opłaca? Opłacenie prawdziwemu wierzycielowi nieprawomocnego długu ma sens, jednak płacenie placówkom, jakie od siebie nawzajem kupują zadłużenia oraz liczą na szybki rezultat – przypuszczalnie nie. Zwłaszcza, iż większość aprobuje liczne pogwałcenia polskiego prawa.

Jeżeli zajął Cię ten wątek i chcesz ujrzeć, jak na przykład wygląda specjalistyczna strona www adwokata, możesz kliknąć w tym miejscu – www.adwokat-bydgoszcz.eu

Strona używa cookies
Ok