Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
Październik 1, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
Październik 6, 2016

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w produkcji maszyn etykietujących. W początkowej fazie funkcjonowania firmy nakładanie banderoli przeprowadzało się za sprawą technice „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były niemniej tak duże, że firma postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak posiada więc w swoim katalogu przeróżnego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory złożone, maszyny etykietujące rotacyjne i aplikatory liniowe. Etykieciarki modularne używa się do aplikowania różnych nalepek, np. papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. Aktualnie dostępne są trzy warianty etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Tymczasem maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina lub produktów spożywczych. Ostatni typ aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nalepiać etykiety na pełne oraz puste opakowania. Jakie procedury są używane przy oznaczaniu produktów? Otóż aktualnie wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność przyklejania banderoli z rolki za sprawą kleju topliwego, bowiem wymusza on stosowanie dodatkowych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to wyraźnie koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – metoda ta jest niedoskonała. W liniach o dużych wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać etykiety z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj system samoczynnego łączenia rolki. Sumując: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie naklejać etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nieprzezroczyste, przezroczyste, papierowe, plastikowe i etykiety wycinane z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Maszyny etykietujące sprzedawane przez Ultrapak mają kilka kluczowych właściwości: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę centralną i samocentrujące platformy. Praktyczne kontury etykieciarek dotyczą wszelkich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co zasadniczo zwiększa stopień bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza dobrze sprawdzi się przy zakładaniu naklejek papierowych na górną część opakowań. Jest doskonała do zakładania naklejek w formacie litery „L” oraz „U” przy użyciu kleju zimnego bądź zestawienia go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa aparaty rotacyjne zapewnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch czynności: ułożenia na szyjkę od butelki etykiety oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (dzięki drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na niezmiernie wysoką wydajność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być zrobione zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium tejże etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie zaczep rolki), zespół cięcia etykiet, receptory markerowe, sensory kontrolowania naciągnięcia folii, bęben do przenoszenia etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie likwidujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w przystępny sposób modyfikować za sprawą ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz przełącza się automatycznie. W zależności od wariantu posiada akcesorium nadzorujące, centralny system smarownic, zespół śledzenia oraz wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy system rozciągania i układania folii, automatyczne dostrzeganie końca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do sterowania maszyną, wykrywacz małego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem oraz powłoki zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z systemu liniującego etykiety, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Fundamentalnymi korzyściami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość banderoli na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona ilość postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niski pobór energii i obniżenie wydatków na części zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można opracować wraz z konsultantami konkretne maszyny pakujące, które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak i kompleksowe rozwiązania. Zgrzewarki, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie odbywa się z wykorzystaniem innowacyjnych metod w kierunku uzyskiwania próżni, gotowania w workach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Ważnym typem pakowaczek są te, które umieją bezbłędnie zapakować wołowinę, ochraniając jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są bezproblemowe w oczyszczaniu, renowacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy zamienne. Zazwyczaj są uzbrojone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują różne technologie zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, gazowe oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako maszyny sprawujące funkcję układania produktów w stosy i depaletyzacji. Jest to znacznie praktyczniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty maszyn są prowadzone w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta, np. jego przewidywania co do produktywności zamówionej linii technologicznej. Dodatkowo złącza pomiędzy maszynami są w ten sposób projektowane. Kupujący mogą zatem przystosować linię do danego towaru, np. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje znajdziesz pod linkiem – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok