Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 21, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
Marzec 24, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na początku musimy objaśnić, do czego w sumie etykieciarka służy. A mianowicie jest to maszyna produkcyjna, której zadaniem jest nalepianie etykietek na różnorakie typy produktów. Wzorem mogą być butelki z piwem albo koniakiem. Posiadają owalny kształt oraz zazwyczaj są zrobione ze szkła. Aplikator etykiet przenosi na nie etykietkę z istotnymi informacjami: nazwą firmy produkującą alkohol, nazwą trunku, datą ważności itp. W przypadku napojów wyskokowych, np. tequili, etykieciarka musi obowiązkowo nanieść również akcyzę.

Jedną z dobrze popularnych firm dostarczających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie kilka technologii przyklejania etykiet: nalepki samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, nalepki termokurczliwe. Etykieciarka potrafi nanosić etykiety na rozmaite typy produktów, np. do soków (woda niegazowana, słodkie soki, gazowane nektary), do pożywienia (oleje jadalne, zupki dla dzieci, mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, balsamy, kremy do golenia) oraz mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najdoskonalsze koncepcje, jeśli chodzi o znaczenie opakowań. Od jakiegoś czasu nowinką jest technologia Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, iż każda etykieta ma dodatkowe prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się dostarczaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Modular, Roll-Line bądź Rotaxa. Wybrane warianty mogą przenosić banderole na pustych opakowaniach oraz tych napełnionych piwem, pudrem albo pożywieniem.

Dobrze jest na pewno przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, np. wieloczłonowej. Z jej pomocą można oznaczać równolegle choćby 6 produktów. Efekt finalny jest uzależniony od liczby stacji, w jakie będzie zaopatrzona oraz od średnicy karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Opakowania puste bądź napełnione są rozstawiane dokoła nadrzędnej stacji, która obraca się oraz w tym samym okresie przenosi banderole.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeżeli producent jedzenia, alkoholu czy pudrów chce mieć bezusterkową maszynę do osadzania etykiet na produkty, wówczas powinien wybrać rzeczywiście P. E. Labellers. W Polsce istnieje wyłącznie kilka firm, jakie zajmują się sprowadzaniem tak złożonych urządzeń przemysłowych i dalszym ich serwisem. Warto zawsze zainwestować w coś, co będzie używane do seryjnej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę mamy szansę dopasować do linii wytwórczej, jaką akurat ma konkretna firma.

Główną zaletą jest sama procedura Adhesleeve, jaka zapewnia możliwość likwidacji zbytecznych wydatków, przykładowo kosztów gromadzenia kleju, wydatków na rozpuszczalniki (użytkowane są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), pokrywania kosztów dodatkowego czasu mechaników zajmujących się przeglądem zespołów klejowych. Sporym plusem jest to, że w zasadzie nie musimy utrzymywać specjalistów – zatem zleceniobiorców z rozległymi kwalifikacjami, gdyż obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie niezbyt skomplikowana. Odbywa się za pomocą panelu dotykowego.

Mamy szansę ponadto liczyć na mniej zastojów na linii produkcyjnej, wyższą odporność naklejek oraz zredukowanie nakładów na energię (są powiązane z podgrzewaniem kleju w pozostałych wariantach aplikatorów etykiet).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy szczególne zalety: umiarkowaną cenę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Wzór każdego aplikatora nalepek jest za każdym razem dopasowywany do oczekiwań Kupującego. Istnieje możliwość zamontowania tej maszyny na jak najmniejszej przestrzeni oraz jednocześnie nie zostają złamane przepisy BHP. Każda z nich posiada opływowe ramy i dodatkowe osłony, ażeby pracownik podczas działania maszyny mógł poczuć się pewnie. Przeczyszczanie, renowacja, przezbrojenia – są bardzo proste.

Wartość aplikatora etykiet zależy głównie od jej typu, zatem od metody, w jakiej później będzie pracować. Istotne jest też to, czy Odbiorca jest zainteresowany kupnem całkowitej linii wytwórczej czy wyłącznie indywidualnego aplikatora etykietek. Korzyścią z wprowadzania stosowania nowoczesnej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w niedługim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers sporadycznie ulegają awarii i nie są przyczyną długotrwałych zastojów. Zazwyczaj w takich okolicznościach są rozpatrywane: współczynnik zawodności oraz średni czas przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię przemysłową w kolejne funkcjonalne maszyny, przykładowo kontrolery opakowań, kapslownice bądź napełniarki. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, które biorą udział w otrzymywaniu towarów i pojedynczy pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej liczby czynników niżeli parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć dużo więcej o przylepianiu nalepek na opakowania, wejdź w link po prawej stronie – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok