Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
11 marca, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Sposoby zwalczania owadów
11 marca, 2017

Drewno to budulec od wieków wykorzystywany do budowania mieszkań, czy konstruowania mebli. Przez wielu postrzegany jest za materiał stylowy, a równocześnie szczególnie użyteczny. Jako produkt organiczny narażony jest niestety na negatywne oddziaływanie owadów, a konkretnie drewnojadów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu postrzegany jest w naszym kraju za najszkodliwszy, ponieważ podczas żeru potrafi doprowadzić do całkowitego zniszczenia drzew w lesie. Walka z tym szkodnikiem jest niezwykle trudna, ale nie niemożliwa.

Procedury zwalczania szkodników drewna są bardzo różnorakie. Od metod termicznych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, uznawana przez ekspertów za najbardziej skuteczne rozwiązanie w obszarze eliminowania owadów w drewnie.

Nim wkroczymy do ścisłego scharakteryzowania fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak znacząca. Z powodów użytkowych, drewno uznaje się za znakomity produkt budowlany, zazwyczaj niezrównany w wielu pracach stolarskich. Dlatego też celem fumigacji jest ochrona tego ważnego surowca. Następnie fumigacja palet na eksport pozwala spowolnić szerzenie się pasożytów. I najbardziej kluczowe na końcu. Drzewa, oprócz tego, że są cennym surowcem, klarują powietrze potrzebne nam wszystkim. Badania sugerują również, że przebywanie w sąsiedztwie drzew wpływa na to, że stajemy się bardziej przedsiębiorczy i spokojni. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to priorytetowa kwestia.

Ksylofagi – popularne szkodniki drewna

Gdy pojawia się określenie pasożyt drewna, natychmiast wspominamy o korniku. Naturalnie jest to owad żyjący w drewnie, choć, pod względem skali uszkodzeń nic nie jest w stanie rywalizować z spuszczelem pospolitym. Owad ten jest w Polsce uważany za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej strukturze czyli drewnie drzew iglastych. Likwidowanie puszczela pospolitego jest priorytetowe dla całej branży rolnej, jak również leśnictwa. Czemu został on ogłoszony za najgorszego ksylofaga? Odpowiedź jest bardzo prosta. Puszczel atakuje drewno przez kilkanaście pokoleń. Zrobione przez niego straty są tak szerokie, że mogą wpływać na odporność konstrukcji.A to stanowi już wielki kłopot. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, określany tak z tego względu, że bardzo chętnie przebywa w obiektach mieszkalnych.

Fumigacja, czyli gazowanie owadów

Stwierdza się, że fumigacja jest najsprawniejszą metodą eliminowania insektów żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji owadów przy pomocy substancji chemicznych nazywanych fumigantami. Zazwyczaj użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, będący zamiennikiem bromku, metylu, który został zniesiony, gdyż powodował szkody w otoczeniu przyrodniczym. Podczas fumigacji właściwy środek chemiczny jest przy użyciu maszyny ciśnieniowej wpychany do szczelnie zamkniętego budynku. Gaz wnika do najtrudniej przystępnych miejsc, przez co zapewnia wysoką efektywność likwidacji wszelakich ksylofagów. Używany fosforowodór jest toksyczny, i właśnie dlatego w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje pokryty specjalną folią, albo też namiotem. Co ciekawe fumigacja wykorzystywana jest nie tylko w domach. Ta procedura pozwala usuwać szkodniki występujące w produktach spożywczo – rolniczych, jak i w starych książkach. Za kilka minut opowiemy tobie także, czemu fumigacja palet jest tak istotna dla ochrony środowiska.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i innych opakowań z drewna jest wymuszana w transporcie drogowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. W myśl standardów ISPM 15 drewno powinno się oznaczać charakterystycznym symbolem. Obok zapisuje się wiadomości na temat wykorzystanej metody, kraju pochodzenia drewna i firmy wykonującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo rygorystyczne?

Ksylofagi egzystują bardzo często na jednym obszarze. Robaki, które w naszej części świata są niesłychanie popularne, nie zawsze znane są na przykład w Azji. Aby zatroszczyć się o oryginalny charakter lasów rosnących w przeróżnych częściach globu, narzucono na instytucje przymus fumigacji. Tylko w taki sposób insekty nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co szybciej można je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza zatem środowisko naturalne.

Zazwyczaj dochodzimy to wniosku, że to wycinka drzew osłabia kondycję lasów. Okazuje się jednak, że to właściwie szkodniki są najpoważniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Usuwanie starych drzew i utrzymywanie młodych kontroluje pewną równowagę w przyrodzie, podczas gdy atak ksylofagów powoduje długofalowe szkody w leśnictwie. Szczególnie ważne jest likwidowanie tych szkodników, aby przywrócić przyrodzie spójność.

Jedną z najbardziej sprawnych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest przedsiębiorstwo Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale także dezynsekcję kościołów, muzeów i obiektów użyteczności publicznej. Corneco z siedzibą w Warszawie to jednostka ciesząca się zaufaniem wielu Klientów. To konkretni eksperci w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Wejdź na stronę firmy Corneco i znajdź więcej informacji o zakresie i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Strona używa cookies
Ok