ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy
5 października, 2016
Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Dobry hydraulik to podstawa
14 października, 2016

Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Jaką wybrać nalewarkę do swojej firmy?

Dowolna linia przemysłowa musi posiadać dobrą maszynę rozlewniczą, dzięki której produkt błyskawicznie znajdzie się w metalowej puszce. Nie może w nim być go za mało, ponieważ nie dopełni standardów i zostanie zdyskwalifikowany, ani za wiele – przyniesie znaczące straty pieniężne. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zamówić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w wariacji monobloków. Maszyny te wyróżniają się odporną stalową architekturą i ogromną produktywnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na wielostronną pomoc konsultantów, którzy od lat funkcjonują w zawodzie. Nalewarki można zaadaptować do swoistych wymagań Kontrahenta, np. konkretnego wytworu, wydajności czy ciągu rozlewu. Znakomicie sprawdzą się w rozlicznych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Skuteczność maszyn rozlewniczych zawiera się w obrębie od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w ciągu pojedynczej godziny. Maszyna uzupełnia szklane i syntetyczne butelki oraz konserwy. Do gęstych, lepkich, mających pełniejsze cząsteczki produktów dedykowane są dozownice. Chodzi tu przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre pasze dla zwierząt, dania dla dzieci. Wśród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali nierdzewnej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Podstawowym rodzajem są nalewarki tłokowe, które kierują towar w opakowania z wykorzystaniem oddzielnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina oraz nalewa ją do poszczególnych butelek. Miara może obejmować od 5 – 1200 ml. Każda głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy nalewaniu produktów z zawartością dwutlenku węgla. W zbiorniku buforowym wywoływane jest wysokie ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój za bardzo się „nie spieni”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe korzysta się ogólnie do przelewania przetworów w butelki szklane oraz PET. Są to przykładowo majonezy czy przetwory, które posiadają gęstość „rzadką”, pieniącą się ewentualnie średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie drogeryjnej oraz chemicznej, ponieważ są w stanie umieścić w szklanej butelce od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe dopasowuje się do nalewania alkoholi albo pozostałych płynów bez CO2. Tutaj towar jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest widocznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle staranne przy dawkowaniu produktu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – czyli przepływomierzy. Występują m.in. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą pracować z przeróżnymi rodzajami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie nalewarka STERILBOX, mogą być uzbrojone w wajchę. Wykorzystując ją operator odkrywa oraz zamyka kegi. Nalewarki w kegi ze stali rdzoodpornej – MASTERKEGS – dopasowuje się głównie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.

Oferta całych linii technologicznych dopasowanych do konkretnego produktu

Przedsiębiorstwo Ultrapak może jednocześnie opracować całą linię produkcyjną. Najczęściej zawodowcy firmy bazują na warunkach Odbiorcy, m.in. co do wyrobu, jaki będzie przy jej użyciu przygotowywany, jaką powierzchnię ma ona zajmować? Do tej pory z możliwości przedsiębiorstwa skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (produkujący wódkę Bols) i Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być zbudowane w typie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Odbiorca może dokonać wyboru spośród czterech wariantów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technice „higienicznej” bądź Ultra Clean. Dzięki takim technikom można skutecznie sączyć wyroby szczególnie podatne bakteriologicznie, np. mleko o przedłużonym terminie przydatności do wypicia. Linie technologiczne stworzone przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym charakterem, wysoką ekonomicznością przy jednoczesnym uwzględnieniu oszczędności poboru energii oraz dotrzymywaniem wszelakich wymogów czystości. Partnerstwo z uznanymi firmami w obrębie produkowania maszyn produkcyjnych dało przedsiębiorstwu Ultrapak szansę na zdobycie znaczenia w oczach Klientów. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię produkcyjną można uzbroić w maszyny etykietujące, zakręcarki, tunele pakujące, orientatory, dzielniki rzędów, urządzenia do prowadzenia obserwacji oraz in.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani propozycją firmy Ultrapak, prosimy o kliknięcie w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok