wynajem telebimów telebimy telebimy do wynajęcia
Wynajem telebimów na duże imprezy
17 kwietnia, 2017
tanie banery drukowanie banerów banery Łomża
Reklama wielkoformatowa wciąż wpływa na odbiorców
19 kwietnia, 2017

Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Zakręcarki dla branży spożywczej

W przemyśle konsumpcyjnym niezwykle istotne jest szczelne zakręcanie towarów. Głównie – towar krótko mówiąc nie uchodzi z butelki lub słoika, m. in. w czasie rozładunku. Po drugie – dużo dłużej zatrzymuje naturalny smak, co dla Odbiorców jest praktycznie, najistotniejsze, kiedy „przeszukują” regały z zatrzęsieniem towarów bardzo często kilkunastu rozlicznych marek). A po trzecie – mamy szansę go naturalnie, wydzielać w ten sposób, aby krótko mówiąc nie było go ani za dużo ani zbyt mało. Inaczej mówiąc zakręcarki, ponieważ tak tytułuje się maszyny zakręcające, na przykład słoiki oraz butelki, koniecznie muszą spełnić bardzo wiele rozlicznych zaleceń, by były przyjęte do masowego wytwarzania towarów. Ostatnimi czasy jeszcze większy nacisk położono na pakowanie produktów szczególnie wrażliwych, m. in. jogurtów oraz wykreowano urządzenia Ultra Clean oraz aseptyczne. Ich przeznaczeniem jest dokładne zakręcanie opakowań z jednodniowymi napojami, przetworami mlecznymi i wodą niegazowaną.

Jeśli kierujemy swoją uwagę na maszyny zamykające towary w rozmaitych pojemnikach, to możemy wyszczególnić:

Zakręcarkę butelek – w niniejszym przypadku mamy sposobność wybrać zakręcarkę rotacyjną, linearną, z samodzielną głowicą lub wieżę zakręcającą. Takiego typu zamykarki zdają egzamin nie tylko w sektorze konsumpcyjnym, lecz także przemyśle drogeryjnym, winiarskim oraz farmaceutycznym.

Zakręcarkę słoików – w tym miejscu głowica zamykarki jest doskonale dopasowana do charakterystycznych przykrywek słoików. Najpierw maszyna odsysa nadwyżkę powietrza, a później zakręca je zgodnie z zasadą twist-off.

Zakręcarkę do owalnych puszek – znakomicie się sprawdzają przy zamykaniu krągłych konserw, które zostały stworzone, m. in. z aluminium.

Jeśli zamierzamy przystosować odpowiednią głowicę, wówczas trzeba mieć na względzie zwłaszcza półprodukt, z jakiego zrobione jest opakowanie. W takiej sytuacji artykuł będzie w dobrej dawce umieszczony w szklanej butelce albo metalowym pojemniku. Zamykarki bezobsługowe posiadają bardzo wytrzymałą konstrukcję, która gwarantuje podwładnym bezpieczeństwo. Incydentalnie ulegają usterkom, jeśli są należycie użytkowane oraz czyszczone. Zakręcarki to urządzenia, których konstrukcja nieustannie podlega modyfikacjom, bo bez przerwy wdrażane są nowe pojemniki o rozmiarach innych niż poprzednie.

Podział zakręcarek z uwagi na wariant

Ogólnie zakręcarki mamy szansę poklasyfikować na te z pojedynczą głowicą, z kilkoma lub kilkunastoma głowicami, maszyny linearne oraz maszyny odpowiednie dla opakowań o malutkich i średnich kubaturach. Jednogłowicowe powinniśmy z kolei rozbić na zmechanizowane (same chwytają zakrywkę) oraz w połowie zmechanizowane (zakrywkę trzeba nałożyć samodzielnie). Zakręcarki wielogłowicowe, przykładowo obracające się wokół własnej osi, zawierają od 3 do 24 głowic oraz są w stanie spełniać swoje zadanie na liniach produkcyjnych o naprawdę dużej skuteczności, ze zbiornikami niezmiernie czułymi oraz wówczas, kiedy w butelce lub słoiku produkt jest na wysokim poziomie. Ostatni rodzaj jest przeznaczany bardziej dla przemysłu lekowego i kosmetycznego (do zakręcania chociażby wyjątkowo niewielkich ilości wyrobu). W przypadku maszyn prostoliniowych zamykanie jest możliwe skokowo – kilka albo kilkanaście głowic łącznie zamyka opakowania z wyrobem. Kapslownice znakomicie sprawdzą się do zakręcania wody mineralnej w plastikowych butelkach oraz spirytusu. Niezaprzeczalnie zamykarki są niezwykle istotnym komponentem na linii wytwórczej, pomimo że zwyczajnie wymagają praktycznie jakiegokolwiek dozoru. Dzięki zakręcarkom najwyższej jakości mocno powiększa się efektywność masowej produkcji. Zakrętarki mamy opcję zbudować „od podstaw” (biorąc pod uwagę, np. produkt na potrzeby jakiego ma być dobrana oraz sumę zakręcanych pojemników w czasie godziny).

Pozostałe maszyny eksploatowane w procesie seryjnej produkcji

Do innych urządzeń, przy użyciu których tworzone są całościowe linie produkcyjne, trzeba zaklasyfikować: aplikatory etykiet, maszyny nalewające produkt, dozownice oraz napełniarki, urządzenia do kontroli jakości, paletyzatory, depaletyzatory, rozdzielacze oraz kartoniarki. Wszystkie wyszczególnione maszyny mamy możliwość zaopatrzyć w dodatkowe możliwości, przykładowo w aplikatory krawatek. Przykładowy tok masowej produkcji prezentuje się dokładnie w taki sposób: puste opakowania natrafiają na linię przerobową, są odliczane oraz rozmieszczane. Nalewarki zaopatrują wystawione opakowania produktem, a kapslownice osłaniają szyjki stosownymi wieczkami. W dalszej kolejności dokładnie zamknięte przetwory trafiają, m. in. do robotów pakujących. W każdej gałęzi proces masowego wytwarzania towarów będzie prezentował się trochę inaczej, bowiem jest on uzależniony od typu wyrobu. Więc do kremów do twarzy są poświęcone inne modele urządzeń, natomiast do uzyskiwania wina i pozostałych napojów procentowych – inne.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy materiał, wejdź w link z boku – Zakręcarka słoików – a być może znajdziesz to, czego dziś szukasz.

Strona używa cookies
Ok