zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
19 kwietnia, 2017
pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie pozycjonowanie firmowych stron
Pozycjonowanie stron dla początkujących
20 kwietnia, 2017

Reklama wielkoformatowa wciąż wpływa na odbiorców

tanie banery drukowanie banerów banery Łomża

Banery promocyjne – co to tak naprawdę jest? Otóż jest to taktyka reklamy towarów w sieci, która najczęściej jest przedstawiona wydłużony obrazek z treścią reklamową. Gdy kontrahent wchodzi w owy baner, przenosi się samoistnie do strony www, która zamieściła „wabik”. Banery w większości przypadków umieszcza się na górze strony, bowiem na niniejszy rejon odbiorcy ukierunkowują swoją uwagę. Dziś ogólnie rzecz ujmując nie spotykamy się z jednym rodzajem baneru, jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Na stronie możemy wstawić banery płynące albo rozwijane. Nie wolno zapomnieć też o tym, iż sporo przedsiębiorstw nadal publikuje transparenty, które mocowane są na specjalistycznych ramach. W tymże temacie też technologia niezwykle przyspieszyła. Mamy możliwość wybrać baner laminowany o zintensyfikowanej twardości, nieprzepuszczający światła lub bilbord dwustronny. Nowością są banery reklamowe odblaskowe, które pięknie można dostrzec w ciemności. Ponadto opisany wydruk jest zarazem zabezpieczany przed promieniowaniem płynnym laminatem.

Banery reklamowe – czy naprawdę są takie skuteczne?

Jaka jest efektywność banerów internetowych i powierzchniowych? W przypadku publikowanych w Internecie w latach 90. przeszło 80% konsumentów w nie klikało. Dzisiaj to tylko 0,2%, bo użytkownicy Internetu spontanicznie lekceważą owe reklamy. Zwykle chodzi o to, że baner zwyczajnie przenosi do treści, jaka albo wcale nie jest połączona z materiałem, bądź kompletnie nie jest przyciągająca. Różne firmy wdrażały najróżniejsze metody manipulacji by właśnie surfujący w Internecie osobnik kliknął w zachętę. Prócz tego można było sobie zawirusować komputer, uaktywnić następne męczące okna etc. Z tego względu niesłychanie wielu posiadaczy Internetu instaluje na swoich komputerach oprogramowanie blokujące wymienione działania, przykładowo Adblock.

W przypadku promocji zewnętrznej kwestia ma się odrobinę inaczej. W szeregu przypadków tanie banery rozbudzają zaciekawienie przechodniów, najczęściej jeśli koncepcja na nich opublikowana jest intrygująca. Aktualnie mówi się o psychologicznych źródłach reklamy produktów, reklamie bazującej na emocjach oraz wiadomościach mających zachęcić adresata „do myślenia”. Innymi słowy, marka w sumie nie proponuje nam już jakiegoś wyrobu ujętego w idealnym pudełku. Wyprzedaje nam młody wygląd, długowieczność, respekt, bogactwo, powodzenie u obu płci – zatem wszystko to, czego odbiorcy w naturalnym życiu krótko mówiąc nie są w stanie osiągnąć (lub mają jakieś trudności w osiągnięciu zaplanowanego celu).

Pielęgnowanie pozytywnych odczuć odbiorcy

Rozprawianie o tym, że zamieszczanie transparentów o dużym formacie jest nadaremne, to potwierdzanie, iż reklama kompletnie na żadnego odbiorcę absolutnie nie oddziałuje. Faktem jest tymczasem to, że nabywcy preferują te towary, z którymi przedtem się ostatnimi czasy jakimś sposobem zetknęli. Pomijają „szerokim łukiem” takie towary, których w ogóle nie znają bądź mają o nich mgliste pojęcie. Idealnym wzorem jest tutaj zużytkowanie przestrzeni supersamów. W wielu miejscach oprócz artykułów umieszczone są rollupy reklamowe, więc płyty graficzne. To elementy, które wyłącznie mają wspierać zasadniczą reklamę. W kilkunastu centrach są stawiane jako stojaki informacyjne, przykładowo z repertuarem teatru czy udostępniające daty najistotniejszych wydarzeń w centrum (przykładowo recitali, pikników, imprez dobroczynnych). Obraz na tej konstrukcji może chować się oraz rozwijać, dzięki czemu można ją łatwo przewieźć. Nadzwyczaj ważne jest kształtowanie korzystnych skojarzeń odbiorców w stosunku do reklamy. Nie ma żadnego znaczenia czy to będzie mleczko do mycia kuchenki gazowej czy kosztowna oraz finezyjna biżuteria.

Gdzie drukować banery wielkoformatowe?

Wszystko jest uzależnione od surowca, z którego bilbord ma być skonstruowany, jego powierzchni oraz liczby. Spora liczba firm proponuje całościowe usługi z zakresu reklamy wielkoformatowej: redagują transparenty promocyjne laminowane oraz powlekane, papier zdjęciowy, wizytówki, fotoksiążki, rollupy reklamowe drukowane na materiale blockout. Dodatkowo można zlecić wybudowanie konstrukcji plakatu promocyjnego z tubondu, umieszczenie kasetonów lub przygotowanie liter przestrzennych. Przed zamówieniem druku wskazanej placówce należałoby zobaczyć kilka rzeczy: czy uzyskuje wydruk z wysokiej jakości półfabrykatów do wytwarzania bilbordów? Jaka jest rozdzielczość druku? Jaka jest odporność druku? Przykładowo, w przypadku kiedy jesteśmy zainteresowani zakupem banerów w Łomży, wtedy umówmy się z wyszukanym biurem oraz obejrzyjmy w jaki sposób są zrobione wzorcowe wydruki. Korzystniejszym zabiegiem jest zawsze obejrzenie portfolio oraz zapoznanie się niektórymi projektami.

Należałoby mieć na uwadze, iż ludzie zauważają banery, gdyż uwidoczniają dokładnie ten produkt, jakiego szukali czy są zaintrygowani artykułem, jakiego uprzednio wcale nie uwzględniali w swoich poszukiwaniach.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy temat, możesz kliknąć w link po prawej stronie – Banery Łomża– włączyć galerię prac i obejrzeć interesujące koncepcje.

Strona używa cookies
Ok