Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Zalety ocieplania pianką poliuretanową
8 lutego, 2017
Kredyty Toruń - Kredyty gotówkowe - Kredyty hipoteczne Toruń - Kredyty samochodowe Toruń - Doradztwo kredytowe
Wszystko o kredytach
13 lutego, 2017
W współczesnych czasach, gdy dobra materialne stały się dla sporej części osób najważniejszymi rzeczami w życiu, niełatwo jest o upominek, który spełniłby oczekiwania osoby obdarowywanej. Na szczęście w niektórych kręgach ciągle króluje poczucie, że nie jest istotny koszt pieniężny, a intencje obdarowującego oraz znaczenie przekazywanego daru.Przykładów nie trzeba godzinami wyszukiwać, wystarczy przypatrzyć się okazjom związanymi z religią. W kościele rzymskokatolickim jest to chrzest, sakrament komunii, sakrament bierzmowania czy sakrament ślubu – uroczystości o charakterze duchowym, zdarzenia ważne dla ich świadków. W wypadku ceremonii związanych z wiarą ważna jest (oczywiście poza przebywaniem z Twórcą) sposobność dzielenia się tak istotnym przeżyciem z najbliższymi nam osobami. A zaproszeni uczestnicy chcąc przekazać swoją euforię, obdarowują osoby, których ceremonia dotyczy.

Biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni ubiegłych kilkunastu lat nieco przeobraziło się podejście w kwestii doboru podarku, to i tak jak na dłoni widać, że dla osób wierzących, sakramenty wciąż posiadają wymiar duchowy. Dla nich wysoce liczy się przeżycie religijne oraz możliwość uczestnictwa w tak znaczącym dniu. Chcąc to pokazać, przekazują one skromne prezenty, które mają uwydatnić znaczenie uroczystości i nieść ze sobą ważne znaczenie. Dlatego najczęściej ofiarowuje się dewocjonalia.

Czym są dewocjonalia?

Dewocjonalia to szeroko zrozumiane przedmioty odnoszące się do kultu wyznaniowego, wprowadzone do sprzedaży stacjonarnie, na stronach www, bądź na targach przy okazji różnego typu uroczystości związanych z religią. Pośród dewocjonaliów największym zainteresowaniem cieszą się najbardziej różańce, pisma z modlitwami, tabliczki z podobiznami świętych, obrazki srebrne, krucyfiksy, świece a także łańcuszki srebrne z medalikami.

Pomysł na prezent na chrzciny

Jest już tradycją fakt, że na czas chrzcin rodzice chrzestni obdarowują dziecko świecą i prezentują białą szatkę. Świeca jest na czas sakramentu odpalona z rąk ojca chrzestnego, natomiast szatką matka chrzestna przyozdobi swego chrzestnego. Świeca wyobraża życie, jej promyk odrodzenie a także wspaniałość wiary. Natomiast szatka jest znakiem błogosławieństwa, a jej kolorystyka – biały – to odpowiednik czystości.

To jednak jeszcze nie wszystko. Chcąc ofiarować nowemu członkowi wspólnoty katolickiej coś ponadczasowego, coś co będzie mu wciąż przypominać o dniu, w którym został ochrzczony, niezmiernie często ich wybór to łańcuszek srebrny z medalikiem lub obrazek srebrny z wizerunkiem archaniołów lub Maryi. Są to rzeczy które będą pomagały w wierze nowemu uczestnikowi wspólnoty przez resztę jego życia.

Czy różaniec to dobry prezent na komunię?

Prócz Pisma Świętego ciągle szczególnie popularnymi podarunkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z wisiorkami czy różańce. W tym momencie wypada naturalnie zapytać, czy jeśli łańcuszek zrobiony jest ze srebra, to czy naprawdę jest to prezent trwały. Uspokajamy – nie ma powodu do obaw – srebro, o które dobrze się troszczy, będzie przy nas obecne przez długie lata.

Gdy chodzi natomiast o różańce, to jest to dar, który jest doskonały dla kogoś, kto niedawno przyjął pierwszą komunię. Różańce to przede wszystkim przedmioty, które wspomagają nas w modlitwie. Lecz nie oznacza to, że nie powinien on być niepowtarzalny. Pośród typowych różańców można wyszukać i takie, które charakteryzują się oryginalnymi odcieniami i ciekawym wykończeniem. Dla dziecka jest to dodatkowa zaleta, dając taki różaniec, sprawicie ogromną frajdę i podkreślicie unikatowość sytuacji. I tak do wyboru mamy różańce białe, różańce w odcieniach różu, różańce w kolorze nieba, bądź klasyczne ciemne różańce. Oprócz odcienia, różańce różnią się także rozmieszczeniem elementów – czasem koraliki przypominają serca, czasem są to podłużne perły czy bryłki. Wszystko to powoduje, że różańce wyglądają jak małe arcydzieła

Srebrne obrazki – nowy hit na prezent ślubny

Pośród szerokiego wyboru dewocjonaliów trzeba chwilę pochylić się nad obrazkami srebrnymi z podobiznami Rodziny Świętej. Czemu właśnie obrazki srebrne? Prócz oczywiście faktu, że ukazują one Syna Bożego Marię i Józefa, to chodzi także, co tu kryć, o sprawy wyglądu.

Obrazki srebrne odznaczają się naturalnością, trwałością wykonania i dobrym smakiem, co sprawia, że będą pięknie łączyć się z każdym wnętrzem. Nic więc dziwnego, że to akurat one cieszą się obecnie sporą uwagą wśród kupujących.

Bierzcie pod uwagę fakt, że w podarkach komunijnych, darach na chrzest lub ślub nie chodzi o to, by nabyć podarunek jak najdroższy, jak najbardziej nowoczesny. W sakramencie liczy się na pierwszym miejscu aspekt duchowy, a niewielkie prezenty w formie dewocjonaliów są w stanie religijność uwydatnić – dewocjonalia są najlepszym tego potwierdzeniem.

Jak widać pośród najpopularniejszych dewocjonaliów ludzie w dalszym ciągu sięgają po klasyczne upominki: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Jednak każde z nich będzie najlepszym i wspaniałym podarkiem, którym będziesz mógł wyrazić swoją radość dając go osobie, która dopiero co otrzymała sakrament, niezależnie od tego czy są to chrzciny, sakrament komunii, bierzmowanie lub ceremonia ślubna.

Dlatego jeśli chcesz sprawić swoim najukochańszym radość i razem z nimi obchodzić sakrament, podaruj coś oryginalnego, przykładowo łańcuszki srebrne z medalikami– kliknij w odsyłacz, by stwierdzić, jakie dewocjonalia masz możliwość sprezentować swoim najbliższym.

Strona używa cookies
Ok