Technologie teleinformatyczne w bezpieczeństwie: kamery Illustra, Zettler MZX, Zettler ZX
Grudzień 27, 2016
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Ciekawe projekty ogrodów
Styczeń 5, 2017

Sprawdzając fora o tematyce ślubnej, niezmiernie często można znaleźć wątek omawiający to, na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Najgorętszą kwestią poruszaną wśród forumowiczów jest problem, który można zamknąć w kilku słowach: kapela muzyczna czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach opowiedziano już pewnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu świeży wątek. Stąd pomysł, że w tym tekście opowiemy o tym, czym trudzi się dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak znaleźć dobrego dj-a a także jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. No to zaczynamy.

Co trzeba wiedzieć o dj-u

Dj-em oczywiście nie jest osoba, która gra muzykę lecącą z programu na laptopie, ponieważ odpowiedni sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Poważny dj współpracuje z: mikserem i kolumnami, czasem słuchawkami – a na tym nie koniec, bo dj, który traktuje poważnie swoją pracę, będzie dbał o to, aby jego performance nie tylko świetnie brzmiał, ale i estetycznie wyglądał.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) gra a także remiksuje muzykę, czyli przekształca przy użyciu dodatkowych efektów muzycznych. Dj to ktoś, kto wyróżnia się dobrą znajomością prezentowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej na czas koncertu. A gdy idzie o dj na imprezy typu impreza weselna czy studniówka, to dj musi być też wybitnym widzem, żeby ekspresowo ocenić, czy proponowany przez niego repertuar odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Specjalnie zwracamy na to uwagę, ponieważ profesjonalny dj nie doprowadzi do sytuacji, by odtwarzana przez niego melodia sprawiała satysfakcję wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia weselników.

Jak znaleźć Dj-a na wesele?

Oczywiście ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje parę ważnych zasad, jeśli chodzi o wybór dj na wesele. Najpierw opłaca się przejrzeć portfolio dj-a. Aby to sprawdzić dobrze jest wyszukać w Internecie haseł np.: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, aby otrzymać kilkanaście stron z ofertami dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Doświadczony dj zadba o to, by przyszli małżonkowie mogli posłuchać i zobaczyć, w jaki sposób dj radzi sobie na balach okolicznościowych. Dlatego od razu nie przeglądaj stron, na których nie znalazłeś materiałów dźwiękowych albo video, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na dzwonienie do każdego takiego dj-a, aby wypytywać go o zaprezentowanie nagrań. Na bazie portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu sprawdzić, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Zwróć też uwagę na to, jak określony dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Znaczenie ma tu przykładowo jego strój, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być właściwie ubrany. Tym bardziej, że jest to ważne wydarzenie, więc dj powinien zawsze pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Następną sprawą jest to, czy dj zajmuje się także prowadzeniem na weselu czy innej imprezie. Mnóstwo dj-ów ciągle zaznacza, że są również wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy dany dj faktycznie orientuje się, czym jest prowadzenie wesela. Przecież nie chcesz, żeby na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej raz po raz raczył nieodpowiednimi kawałami czy odzywał się do Twoich gości niczym do swoich znajomych.

Dj na bal studniówkowy zyskuje coraz większa popularność

Ale dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go ponadto wynająć na inną zabawę. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. To nic szczególnego, bo bandom ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma prawie nieskończony zasób utworów. A jeśli o tym mowa…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Gdy chodzi o porównania między dj-em a kapelą, to przed chwilą napomknęliśmy o tym, że dj ma lepsze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. To daje większe możliwości szczególnie na na imprezie weselnej. Wiesz przecież, że zaproszeni goście nierzadko pytają o to, aby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to zespoły jeszcze są w stanie szybko przygotować aranżacje, ale w przypadku nowych piosenek? Na tym polu dj wyraźnie wygra. No i oczywiście dla dj styl piosenki i język nie ma najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze opowiedzieć o dodatkowych korzyściach: dj nie robi takich cogodzinnych przerw, jak zespoły muzyczne, bo nie traci energii tak błyskawicznie jak muzycy. Zresztą goście weselni przeważnie nawet nie odczuwają, że dj zarządza pauzę gdyż w jej trakcie muzyka jest puszczana. Kolejną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to radiowe. A to oznacza, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie fałszować. Kolejną rzeczą są koszty – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Kończąc ten wywód należy też napomknąć o tym, że doświadczony dj dysponuje również swoim światłem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy nastrojowym oświetleniu, a do tego Wasza ukochana melodia, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i zaletach dj-a można długo by rozmawiać, ale chyba dobrze będzie, gdy dj osobiście je zaprezentuje. Dlatego jeśli pragniesz odpowiedniej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy super muzyki na bal studniówkowy lub inną imprezę okolicznościową, koniecznie zajrzyj na stronę Dj Warszawa .

Strona używa cookies
Ok