Dywany dziecięce wełniane nowoczesne online
Skorzystaj z oferty wyjątkowych dywanów w nowoczesnym stylu
Wrzesień 7, 2016
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka przez internet jest dla Ciebie!
Wrzesień 22, 2016

Escape room – pokój pełen tajemnic

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

O co chodzi w grze escape room?

W ostatnim czasie na czołowym miejscu były atrakcje online, które nie miały summa summarum nic wspólnego z realnym światem. Co istotne – w mgnienia oku wyparły gry planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników zasiadało przy swoich laptopach w domu na niezliczone godziny oraz wpadało w nierzeczywisty świat (z myszkami takiej wydajności, że trudno było niewprawionej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Rezultat był taki, że stosunki interpersonalne w dużym zakresie przeniosły się właśnie tam. Bywały sytuacje, w których osoby przebywające w tym samym budynku (np. na pierwszym i drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, wysyłały sobie sms-y, pisały do siebie na Facebook’u lub grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można mówić o niezwykłym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z drugiej – o bierności, lenistwie oraz zaraźliwej obojętności na innych.Oryginalnym przedsięwzięciem okazała się jedyna w swoim rodzaju gra escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie rozrywek wirtualnych, natomiast później odbyła ważne transformacje. Oparta była zupełnie na tekście pojawiającym się się na monitorze peceta, który tyczył się opisu pomieszczenia i motywu: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, że zabawa zajmowała od samego początku. Na przestrzeni następnych lat gra escape room została przeniesiona do scenariuszy gier online. Poprawiono grafię i tym samym przyszła era „point and click”, czyli rozgrywek wykonywanych przed ekranem peceta z myszką w ręku. Zabawa Escape room dotarł również do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz większym zaciekawieniem. W niej nie ma czasu na stare scenariusze lub suche dialogi. Gracz jest przeniesiony do realnego pokoju, w którym spotyka się z pozostałymi graczami.
Znajdują się tam osobliwe przedmioty, trzeba rozwiązać niemało skomplikowanych zagadek, pochwalić się umiejętnością logicznego myślenia oraz sprawnością. Escape room to gra akcji, która rozstrzyga się na żywo. Nadrzędny celem wszelkich posunięć jest opuszczenie pokoju razem z znajomymi. Wydaje się, że to wszystko jest przeciętne. Gracze tymczasem posiadają dokładny czas na ucieczkę z pomieszczenia.

Główne etapy gry escape room

Na starcie wszyscy gracze, którzy wybrali określony termin oraz porę, zostają zatrzymani w pokoju. Muszą zbadać całe pomieszczenie. A odkryć w nim można niewątpliwie dużo niesamowitych rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie zagadki i opuścić pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie wszędzie. Każdy pokój to absolutnie niezależna forma rozrywki. Scenarzyści zaprojektowali je w najmniejszych detalach, aby dostarczyć doskonałej rozrywki oraz fascynować do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się uciec z takiego pokoju. W takiej sytuacji przybywa osoba trzymająca pieczę nad pokojami i je otwiera. Na tym etapie uczestnicy mogą od niej otrzymać informacje, jak trzeba było uciec lub odpowiedź pozostaje tajemnicą. Atrakcją jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie mówi. Zdarza się, że uczestnicy potrafią zadziwić samych twórców zagadek i wyjaśniają je w oryginalny sposób, a mianowicie taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Fundamentalnym wymogiem jest nieużywanie siły, aby zbiec z pokoju.

Garaż słynnego żużlowca czy Smerfowa Kraina?

Pierwszym wariantem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca oraz usiłują poznać tajnik jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają znaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, ale okazuje się nim nie sekret sportowca, lecz klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze pozwolą się zdemaskować? Czy zachowają trzeźwość umysłu i znikną z pokoju? Drugim modelem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, tak naprawdę są tunelem do podróży między wymiarami i gracze przenoszą się kilkadziesiąt lat wstecz. Aby wrócić do swoich czasów muszą rozwiązać wszelkie tajemnice i zniknąć z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Jakie komponenty wchodzą w skład eliksiru szczęścia? Trzeci rodzaj pokoju nawiązuje do znanej opowieści o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na ujęciu smerfów przez złego czarodzieja Gargamela do swojego mrocznego zamku. Tam przygotowuje eliksir, który ma na zawsze unicestwić wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze elementów musi udać się w podróż i to jest jedyny moment, aby ocalić porwane smerfy. W zamku kryje się pełno pułapek, zaś uczestnicy są jedyną nadzieją na ocalenie. Ostatni pokój, określany jako „Tajemniczy pokój nr 4”, to miejsce, które dopiero co kieruje się do nieznanego wymiaru. Niczego więcej nie można dowiedzieć się przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zdecydowany? Escaping room można zarezerwować na wyjątkowe okazje (np. na urodziny, wieczór kawalerski) a dla pracowników korporacji, aby zjednoczyć ich i zachęcić do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może również przygotować indywidualną propozycję, czyli dobraną do wymagań przyszłych graczy. Zapraszamy na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Strona używa cookies
Ok