Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
Grudzień 16, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Styczeń 6, 2018

Na ten moment osoby w różnym wieku często szukają czegoś ekstra. Nie wystarcza nam już tradycyjne umówienie się na wódkę, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na udaną wspólną rozrywkę grupy pracowniczej albo spędzenie czasu z paczką znajomych paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę rozgrywki zmienili target na laser tag – nierzadko obwoływany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów traktujących o wzroście fali rozgłosu paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie mamy kluczowe rozbieżności pomiędzy obiema formami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Zdecydowanie – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej kategorii paintballa, i dzięki temu ból nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale mimo wszystko – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia zarówno pojedynkujących się jak i kibicujących. Nie jesteśmy zobowiązani stosować wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może kibicować widownia, zgromadzona niedaleko miejsca akcji.

Ktoś słusznie spyta – co ze światłem, jakie wyzwala broń, z której korzystamy przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie komfortowej dla oczu. Z tego powodu gracze oraz publiczność zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich należy przywołać kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i dobra zabawa wiążą się z wymaganymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to drugie będzie nam przeszkadzać, kiedy na termometrach odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon może być praktycznie dowolny, dzięki czemu czujemy luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się gromada prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek na ogół będzie w tej sytuacji konieczne specjalne oświadczenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że ogromne grono z Was minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – podczas gry w laser tag nie panuje obostrzenie, że po pierwszym trafieniu kończy się wasza przygoda. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Renomowana spółka mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag przypuszczalnie chce odwzorować broń, używaną przez służby wojskowe z Polski lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Jest oczywistym, że obok sprzętu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o celnym strzale albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w interesujące elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej wymienionych gier.

 

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag dziś są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Wymieniliśmy już sporo pozytywów paintballa laserowego. Te argumenty, w parze z relatywnie konkurencyjnymi cenami powodują, że ten typ zabawy stał się wspaniałym pomysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w obecności dobranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna biba w lokalu może być dodatkiem, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z właściwą dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą staje się to, że batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Laser tag może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz poprowadzić niestandardową lekcję WF-u czy urządzić wychowankom letnisko.

To trzeba mieć na uwadze – lwia część spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę zwiększoną modę na paintballa laserowego, trzeba zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, powinno się dotarcie odpowiednio wcześniej oraz zapoznanie się z normami, obowiązującymi na obszarze obiektu organizującego imprezę. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i rozpocznie się wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok