chicago pneumatic
Jak działają narzędzia pneumatyczne?
25 grudnia, 2016
Dj Warszawa
Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?
28 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne to szerokie pojęcie, dotyczące technologii związanych z przesyłem informacji. Wśród technologii teleinformatycznych możemy oddzielić media komunikacyjne (sieć www, sieć komórkowa i tak dalej) a także media powiązane z zapisywaniem informacji (dyski twarde nośniki USB itd.). Warto zaznaczyć technologia teleinformatyczna umożliwia także przekaz informacji między urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest opracowanie bardziej skomplikowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

To różnego rodzaju systemy, których funkcją jest kontrolowanie zagrożeń i uproszczenie komunikacji czy poruszania się po konkretnym obiekcie. W niniejszym tekście szczegółowo opiszemy kilka z nich i podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i zoptymalizowania pracy.

Technologia Zettler w systemach sygnalizacji pożarowej

System sygnalizacji pożarowej to kompletne rozwiązanie mające na celu wykrywać płomienie jak i alarmować o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest szybkie wyśledzenie ogniska ognia, dzięki czemu ludzie obecni w obiekcie mogą ekspresowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Poza tym dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje duża szansa, że pożar zostanie opanowany, a straty związane z pożarem będą mniej odczuwalne.

Taki system zaprojektowany jest przede wszystkim z czujek oraz ostrzegaczy, które mogą efektywnie spełniać swoją funkcję wyłącznie wówczas, gdy zostaną podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając właściwe oprogramowanie system mamy możliwość tak ustawić, by na przykład w razie pożaru, system błyskawicznie dostarczał wiadomość do PSP. Tę a także kilkadziesiąt innych możliwości umożliwia technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej opierające się na technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z najnowszymi systemami, ale także tymi kilkuletnimi. Stąd nie ma potrzeby się martwić tym, że wybierając ten system, za np. dwa lata zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, żeby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, ponieważ ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc inwestować dodatkowych funduszy w modernizację urządzeń sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

System kontroli dostępu umożliwia swobodnie przemieszczać się w obrębie obiektu dzięki dedykowanej karty magnetycznej. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, a są to: zwiększenie bezpieczeństwa – system umożliwia w kilka sekund ocenić, w którym miejscu na terenie budynku przebywa określona osoba, kto przebywa w miejscu X, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił pomieszczenie. W razie niebezpieczeństwa pożarowego możemy od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system daje ogromny komfort, bo wszystkie drzwi otwiera jedna karta, dzięki temu nie ma konieczności, aby przy sobie nosić kilku breloków i kluczyków żeby dostać się do pomieszczenia. Inną jego zaletą to łatwe sterowanie – każda karta wyposażona jest w unikatowy identyfikator, co pozwala administrować dostępami niezależnie od liczby pracowników. Do każdej karty można dodać nieograniczony dostęp do wszystkich wnętrz lub jedynie do pojedynczego – system daje możliwość dowolnie administrować uprawnieniami. Jednym z częściej wybieranych i sprawdzonych systemów jest technologia proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od 30 lat marka specjalizująca się w projektowaniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla niewielkich oraz większych instytucji Kantech zapewnia technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. Aby system Kantech był w zupełności efektywny, potrzebuje on kilku standardowych akcesoriów, takich jak np. elektrozaczep.

Monitoring wizyjny: American Dynamics i ich niezastąpione kamery Illustra

System monitoringu wizyjnego umożliwia sprawować dozór nad instytucją, terenów dookoła niej, lub nad osobami poruszającymi się w obiekcie. Monitoring sprawdza się w wielkich placówkach typu zespoły szkół, placówki urzędowe, biura lub kliniki, ale również na osiedlach albo w lokalnych sklepach.
Fundamentalnym zadaniem systemu monitorującego jest podniesienie stopnia zabezpieczenia ludzi i samego miejsca, na przykład w momencie pojawienia się pożaru można natychmiast ocenić stopień niebezpieczeństwa i tym podobne.

Dozór pozwala również rejestrować działania niepożądane, przykładowo kradzież czy celowe psucie własności. Jeszcze jedną zaletą posiadania monitoringu jest obniżenie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też odpowiednim narzędziem, dzięki któremu da się ocenić to, na ile pracownicy stosują się do zobowiązań. Jeśli chodzi o sprzęt monitorujący, warto skupić się na propozycji marki American Dynamics. American Dynamics jest popularnym na całym globie twórcą sprzętu przeznaczonego do monitoringu wizyjnego. American Dynamics działa od prawie 50 lat. Jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów firmy American Dynamics są kamery Illustra – seria kamer sieciowych .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, obraz, który jest z nich nadawany jest formatowany na postać cyfrową i rejestrowany bezpośrednio na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra charakteryzują się znakomitą jakością (Full HD). Pośród dużej oferty kamer Illustra trafimy nakamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery micro, kamery kopułkowe, a także kamery tradycyjne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, mamy możliwość je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia stworzona przez American Dynamics zezwala na nagrywać w nocy bo kamery Illustra są wyposażone w reflektory podczerwieni.

Zdecydowanie więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania oraz narzędzi, masz możliwość przeczytać na stronie www specjalizującej się w takim obszarze, znajdziesz tam np. szczegóły na temat American Dynamics, jak i innych technologii wymienionych w tekście.

Strona używa cookies
Ok