Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Muzyka do medytacji – odpręż się w najlepszym wydaniu
2 września, 2016

Nieduże rzeczy przynoszą zazwyczaj ogromne zmiany. Z pozoru dziwne koncepty ulepszają rzeczywistość. Zauważmy jak mały kamień rzucony w wodę potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze zachwycało to co nie znane. Dzięki nim możemy dziś czerpać z dużej liczby cennych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od zwykłych rozwiązań. Wyobraź sobie, że żyjesz dużą część swojego życia w mroźnej i słabo oświetlonej jaskini. Analizujesz rzeczywistość i dostrzegasz jak pewna błyskawica roznieca ogromny ogień. Wówczas zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Ci potrzebny. Przypuszczalnie w taki sposób kilka milionów lat temu pewna osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Ten anonimowy śmiałek pewnie nie był świadomy jaki wpływ miał na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła oraz naturalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w niewielkiej, szklanej kuli, którą obecnie oznaczamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nieodłącznym elementem wyposażenia naszych domów. Jej popularność została jednakże przyćmiona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami nieznane możliwości. Natychmiast zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki używane w domach i pojazdach. Użyciem żarówek LED zafascynowali się także producenci telebimów Dziś bandy led, erkany led czy telebimy wzniosły rozrywkę i reklamę na zupełnie nowoczesny poziom. Zasadniczo jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – nowoczesne urządzenia wizyjne

Ekrany LED są najczęściej stosowane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, a także w wielkich centrach handlowych. Ich zadaniem jest wyświetlanie reklam i obrazu o doskonałej rozdzielczości przez całą dobę. Z tego względu przy zakupie konkretnego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Przedstawia on natężenie ilości światła. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam przeważnie dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednak dzięki dużej sprawności wciąż jest używana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten rodzaj diody LED gwarantuje średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest nadzwyczaj interesującym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma kształt cienkiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być stosowany praktycznie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Żarówki z gatunku SMD mają znaczną przewagę nad innymi żarówkami, gdyż są w stanie wyświetlać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie jednego urządzenia, co sprawiło, że są najchętniej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by kompletnie spełniały swoje zadanie powinny być zaopatrzone w stosowne zabezpieczenia. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które zasłania strukturę urządzenia przed awarią. Dobrze jest również wyposażyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Wskaźnikiem, który przedstawia nam poziom zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Zazwyczaj możemy znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć jeszcze, że ekrany LED wytwarzane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z tego powodu dobrze jest dopytać sprzedawcę o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – reklama sportowa w najlepszej odsłonie

Biorąc udział w widowiskach sportowych zapewne nieraz zastanawialiście się jak pracują ekrany zamontowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na bardzo dobry stopień zabezpieczeń i doskonałą odporność na zniszczenia, mogą być wykorzystywane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch rodzajach – zewnętrznym i wewnętrznym. Łączą je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak przedstawianie reklam sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się najczęściej plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwala widzom dostrzec obraz o wysokiej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne mają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się także o ich błyskawiczny montaż, dlatego też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Bardzo istotne jest też, by nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który uchroni sportowców przed dolegliwościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED możemy zakupić w nadzwyczaj niskich cenach. Modułowa konstrukcja tych urządzeń pozwala nam na wytworzenie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet dowolnym kształcie. Jeśli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń ledowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze proponują swoim Odbiorcom znakomite rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i użytecznych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej efektywności. Wstąpcie na ich stronę i poznajcie ich urządzenia: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok