Instalacje biogazowe biogazownie pochodnie do spalania biogazu odgazowanie składowiska odpadów
Odgazowanie składowiska odpadów
30 listopada, 2016
Parking lotniskowy parking przy lotnisku w Gdańsku parking Bastion przy lotnisku w Gdańsku
Parkingi lotniskowe w Gdańsku
3 grudnia, 2016

Porady na temat dekoracji ślubnych

dekoracje weselne Toruń

Sakrament małżeństwa to dla wielu par najważniejsze wydarzenie w całym życiu. Nie ma w tym nic niezwykłego, że narzeczeni dążą do tego, aby był to dzień niepowtarzalny. Więc nietrudno zauważyć, że wiele par sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest przykładowo to jak przedstawia się lokal, a także wnętrze miejsca, w którym odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne podczas ceremonii, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

To już nie są czasy, gdy wystarczył jeden smutny kwiatek na stoliku, różnokolorowe baloniki czy ceratowe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – w końcu jest to bardzo istotna impreza i perspektyw na zrobienie jej fantastycznej oprawy jest zdecydowanie sporo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Polecane dekoracje weselne

Dekoracje weselne są najczęściej wykonane porcelany, drewna, czy z materiałów tkaninowych. Jeśli chodzi o główne odcienie, to nie muszą to być klasyczna biel, czy odcienie różowego lub czerwonego. Coraz częściej pary określają różne kolory, przeważnie bardzo intensywne. Popularnością cieszy się np. purpurowy, błękitny i szafirowy.

Wciąż szczególnie atrakcyjnym elementem ozdobnym na weselach jest baśniowe światło typu LED. Jest ono proste w podwieszaniu, wygląda elegancko i przede wszystkim daje fantastyczne wrażenie. A ponadto światło jest w stanie zatuszować pewne defekty sali, jeśli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, decydują się na latarenki albo po prostu świeczki.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Właściwie to możemy wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani nijakie ani sztampowe, możliwości są wręcz bez ograniczeń: od ozdób z żywych roślin (np. bukieciki na stoły), przez właściwe podświetlenie sali. Jeżeli idzie o charakterystyczne i zazwyczaj upiększane elementy na przyjęciach weselnych, to naturalnie są to stoliki oraz siedzenia. Na stoły zazwyczaj układa się kompozycje kwiatowe w finezyjnych flakonach, kartoniki z imionami weselników, drobne prezenty. Na krzesła zakłada się estetyczne futerały, przyozdabia je się dodatkowo wstęgami oraz bukiecikami. Na specjalną uwagę zasługuje także stół świeżo upieczonych małżonków, który zawsze podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, przeważnie elementy ozdobne przyjęcia weselnego odpowiadają aktualnej porze roku. Na przykład latem na stołach pojawiają się dalie zamiast klasycznych róż. Dekoracje ślubne można również dopracować w taki sposób, by korespondowały one z charakterami pary czy ich upodobania. Tak jest między innymi w wypadku ślubów, gdzie partnerzy są z różnych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się również czas na poszukiwanie właściwych dekoracji weselnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dodatków ślubnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik finalny ich samodzielnego dekorowania bardzo odbiegał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Dzisiaj wybór ozdób i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu propozycji, może zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko sali weselnej To także przykładowo dekoracje na pojazd pady młodej albo dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje weselne, które są „gratisem” opłaconej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są mdłe i przeważnie nie pasują np. do charakteru imprezy weselnej muzyki itp.. Ponadto przeważnie parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne oddawały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić fachowej firmie, która wyczaruje odpowiedni nastrój w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, pokaże różne propozycje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada jeszcze dodatkowe zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na ozdoby, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i poszukiwanie miejsca, gdzie możemy je schować, jest bardzo skomplikowane. Ponadto większość z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do zastosowania we swoim mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Przede wszystkim taka agencja omówi z tobą twoją ideę rozważy twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji ślubnych, w tym także kolory i porównanie kilkunastu a potem stworzy plan dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie posiada wiele korzyści. Oprócz tego, że nie ma potrzeby denerwować się, tym, czy wszystko zostało zorganizowane oraz czy dekoracje będą współgrać ze sobą, to jeszcze zaoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli chcecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby otrzymać więcej informacji na ten temat, kliknij w poniższy adres: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok