Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości
29 września, 2020

Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Wysprzątane biuro lub innego typu zakład pracy to element, na który potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, należy zadbać o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, dlatego wiele przedsiębiorstw rozważa skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Ze względu na to nic dziwnego, że firmy sprzątające są o wiele bardziej popularne. Co raz częściej zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Usługi firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, trzeba jasno podkreślić w umowie, jakie usługi będą niezbędne, a do tego kiedy będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Należy także omówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie dzień w dzień przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, należy pomyśleć o oczekiwanych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających to generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Dostępne są często usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Ponadto w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dostosowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, by mieć pewność, że sprosta danym potrzebom. Obok tego trzeba sprawdzić opinie oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które przekonują do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o których ciężko odszukać więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, by realizowanie usług przebiegało porządnie oraz terminowo. Należy zwrócić uwagę też na utrzymanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, wskazujących na częstość przeprowadzanych usług. By znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, powinno się także jakimi posługuje się środkami czystości i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma w swojej pracy. Zdarza się, że firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie najwyższej klasy środków sprzątających, których nie można kupić w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie jest z reguły tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na umowę. Po drugie, w sytuacji, kiedy nie mamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, usuwamy ten obowiązek z innych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują faktyczne przychody. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie precyzyjniej oraz uważniej, a do tego bardzo dyskretnie, jeśli dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby placówki. Jeżeli kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa także na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok