Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości?
Październik 29, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
Listopad 2, 2016

Szanowne Panie, wiem, że każda z Was marzy o pięknym i wypielęgnowanym ciele. Przeglądając gazety zwracamy uwagę ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet wyglądają tak codziennie. Ich wyglądu zawsze dogląda zespół osób poprawiających ich niedoskonałości. W erze multimediów nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek fotografii, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie prawdziwe.

Chcąc czuć się komfortowo we własnej skórze dobrze jest zacząć od niewielkich zmian w swoim życiu. Zdrowe odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Na szczęście zabiegi nieco upraszczają nam osiągnięcie efektów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie zbędnego owłosienia. Jeśli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity dotyczące trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Skądże, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w takcie depilacji pojawiał się dyskomfort, oznacza to, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były odpowiednio przeszkolone. Laser stosowany w fotoepilacji powinien być odpowiednio skonfigurowany pod względem kolorytu skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserem, a raczej epilacja laserowa to zabieg który polega na uszkodzeniu cebulki włosa. Światło lasera przenika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w rezultacie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwała redukcja owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Najczęściej przeprowadza się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, stąd też kolejne zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu epilacji laserem nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie maści zawierających retinol, leczenie antybiotykami, spożywanie wywarów ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów wyszczuplających. Wspomnę również, że na wiązkę laserową nie reagują włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed epilacją należy dokładnie umyć całe ciało. Po umyciu się nie używaj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zmniejszyć efekty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich preparatów i napojów zawierających związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, bardzo szybko osiągniesz upragnione efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą kompletne usunięcie włosów. Oznacza to, że po przeprowadzeniu sesji zabiegów na danej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać zamierzony efekt bez zaczerwienienia skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia perfekcyjne efekty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok