Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Zakup nowego samochodu
Marzec 8, 2017
Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Zaplanuj swój ślub
Marzec 9, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Dobry depilator, ciepły wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie posiadać wspaniałe ciało, koniecznie bez ani jednego włoska! Większość z nas w ogóle nie zamierza trwonić czasu na skupowanie kremów do usuwania włosów, z którymi trzeba pozostawać pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, koszmarny wosk, drogie akcesoria do usuwania owłosienia w domu – powinny już odejść. Został stworzony w ostatnim czasie ich następca – laser kosmetyczny, który może zredukować owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest bardzo męczące. Wie to z pewnością każda kobieta. Rosnące włoski są intensywniejsze, mają intensywniejszy kolor i coraz ciężej się ich pozbyć. Jeśli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas powinnyśmy bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem się do tego zabrać, ponieważ można zrobić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Nie wolno zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, gdyż to kwintesencja idealnie gładkich nóg (bądź pozostałych partii ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i zdecydować się na laser? To skuteczna metoda, jednakże w sumie nie jest aż taka oczywista. Należy zapisać się na kilka drogich zabiegów, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy już na zawsze. Bardzo istotne jest przygotowanie skóry do takiego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz zmysłową, doskonałą skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, ile czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii jednorazowe maszynki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje niemal 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny czy plastry z woskiem jedynie na pozór są oszczędne, gdyż należy taki system stosować co najmniej przez 30 minut co 2 lub 3 tygodnie. Na dodatek dochodzą kosztowne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, które mają koniecznie odwlekać wyrastanie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest nieprzyjemna i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć w krótkim czasie problemy z wrastaniem włosków. A oprócz tego wcale nie jest taka tania. Sumując te wszystkie zabiegi, można pewnie potwierdzić, że epilacja laserowa jest najefektywniejsza i najtańsza. W Polsce znajomość tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest jeszcze wystarczająca. Mnóstwo Kobiet dowiaduje się o owej możliwości podczas zapisywania się na inne zabiegi, przykładowo podgrzanym woskiem. W zasadzie nie chcą wypróbować nowości, bowiem mówiąc w skrócie nie mają pojęcia na czym polega. W ogóle o epilacji za pomocą lasera krąży mnóstwo nieprawdziwych opinii.

Dlaczego? Gdyż słowa „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane wymiennie Jest to zauważalne chociażby po artykułach w Internecie, lub wypowiedziach rozmaitych osób w częściach na komentarze i na serwisach społecznościowych. Różnica jest duża i absolutnie nie bazuje jedynie na tym, że w pierwszym z niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W standardowej depilacji (m in. za pomocą wosku lub depilatorem) włosek jest usunięty, jednakże jedynie na pierwszy rzut oka. Cała cebulka i brodawka odżywiająca włosek są zdrowe. Przez to depilację trzeba systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest formą trwałego pozbywania się owłosienia. Unicestwia włosek, cebulkę oraz wspomnianą brodawkę – a skutkiem jest brak zdolności rekonstrukcji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. W trakcie zabiegu emitowany jest impuls. Melanina, zatem pigment występujący we włosach, wchłania dostarczane światło. W trakcie oddziaływania lasera jest uwalniane ciepło, a włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem zniszczy macierz z meszkiem czy tylko je nadwyręży. Kilkanaście urządzeń, które instaluje się w mieszkaniach bądź salonach kosmetycznych wyłącznie utrudnia mechanizm odrastania włosa. Zatem po jakimś czasie pojawiają się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Czucie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże nie wolno bez wątpienia ogłosić, że depilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie emitowania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, że odbierają leciutkie ukłucia bądź mrowienie. Najniższa bolesność pojawia się przedramionach i łydkach, a najgorsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to niemniej rzeczywiście znikomy, nic nie znaczący ból, bowiem już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie wystarczy. Światło lasera usuwa podczas jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty dadzą cztery sesje depilacji laserowej. Jednakże u jednej piątej Klientek konieczne są kuracje przypominające, bo zwyczajnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie potrafią zacząć wzrastać i musimy udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosków od dawna był bardzo ważny, a lasery dostępne na rynku nie umiały poradzić sobie z włoskami blond, rudymi albo siwymi. Jasne owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, bo lasery medyczne miały dylemat z odróżnianiem włosa od skóry. Teraz korzysta się głównie z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nowatorskie urządzenie do wynajdywania cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się dopuszczalne epilowanie chociażby szczególnie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w mocnym, ciemnym kolorze – krucze, ciemnobrązowe – i ledwo widoczne, m in. rudawe i złote. Impuls świetlny jest przystosowany do koloru włosów oraz kolorytu karnacji, żeby nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są zatem co rusz wyjątkowo starannie dobierane, aby Klientki odczuwały maksymalny komfort podczas kuracji.

Kto nie może nadal korzystać z zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Naturalnie Klientki, które posiadają srebrzystobiałe włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a terapia zwyczajnie się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi być odżywiona, mówiąc w skrócie nie może być na niej jakichkolwiek zranień, ani suchych partii. Na kilka dni przed kuracją warto przeznaczyć parę chwil na odpowiednią pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi być czysta (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itp.). Bardzo istotne jest dodatkowo precyzyjne zgolenie skóry, bo absolutnie nie można epilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje pewność komfortowego i stosunkowo niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda kobieta koniecznie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem wybierana jest głowica – mniejsza czy większa w zależności od określonej partii ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, np. nogach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przymierzana do wybranej partii na tzw. „fałdkę”. Z zewnątrz wygląda opisana czynność w taki sposób, iż interesująca lampa z karmazynowym światłem jest przybliżana na okrągło do ciała. Po depilacji kosmetolog smaruje balsamem uśmierzającym ból cały obszar, na jakim zabieg był wykonywany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Od razu po kuracji oraz przez kilka następnych dni musimy bezwarunkowo smarować miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kremami, które w swoim składzie zawierają panthenol czy kolejne substancje chłodzące oraz uśmierzające ból. Przez około jeden tydzień wcale nie można korzystać z peelingów złuszczających, musimy zrezygnować całkowicie z balsamów wysuszających, słońca, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, absolutnie nie wolno ich naruszać (bowiem powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser medyczny Palomar Vectus jest stworzony do epilacji całego ciała. Mamy szansę więc pozbyć się na zawsze niepożądanego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, pach. To doskonały zabieg dla Kobiet, które mają zbędne owłosienie w rejonie twarzy bądź na plecach oraz przeszkadza im to, m in. nad jeziorem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę typów schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu epilacji za pomocą lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, schorzenia nowotworowe, łuszczyca bądź dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrealizuje terapii, jeżeli stosujemy preparaty z retinoidami lub wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być wykonany pod okiem dermatologa, bowiem wtedy można z nim omówić konkretne problemy ujawniające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegowi epilacji laserowej możemy poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Musimy wprawdzie pamiętać, iż po kuracji absolutnie nie wolno w żadnym przypadku leżeć w pełnym słońcu, wędrować na basen albo próbować kremów z alkoholem (skrajnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy zrobić pod koniec roku, ponieważ końcowy zabieg odbędzie się na początku wiosny. Całkowita kuracja przebiega dosyć długo, bowiem nowe sesje muszą być przeprowadzane w prawidłowych odstępach czasowych. Zima zatem to właściwy moment, ażeby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, aby odsłonić ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć dużo więcej kliknij w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok