Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 12, 2017
kursy i szkolenia dla kierowców pogotowia ratunkowego kursy na pojazdy uprzywilejowane Toruń
Kierowca ambulansu – uprawnienia, kursy, zagrożenia
Marzec 14, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę obcej religii, aczkolwiek w ogóle to słowo nie jest powiązane z wiarą jak i modlitwą. Hirsutyzm to dolegliwość która dotyka wiele kobiet na całym świecie. Jest to fachowy termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być dotknięci tą dolegliwością, aczkolwiek większość mężczyzn cieszy się dość bujnym futerkiem. Dla kobiet jednakże to absolutny dramat.

U osób cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na rozmaitych partiach ciała – w strefach bikini, na nogach i co najgorsze na brodzie. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie prezentują się pięknie i urzekająco. A w sumie każda z pań marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa skutecznie i bezboleśnie redukuje nadmierne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to zabieg bezpieczny, w szczególności polecany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej wyjątkowej przypadłości, wpływając na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem informującym o procesie epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U pań z tym zaburzeniem, czarne włoski pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale także na twarzy, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm występuje jako defekt kosmetyczny. Bywa, że jest efektem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Damski organizm produkuje za równo estrogeny ( kobiece hormony), oraz androgeny, czyli hormony mężczyzn. Od czasu do czasu możliwe jest, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Następnymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u kobiet są odpowiedzialne również sterydy (używane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku odnotowania pierwszych śladów hirsutyzmu zaleca się spotkanie u specjalisty. Po kompletnym zbadaniu poświadczy on diagnozę i przepisze właściwe środki, lub podkreśli, że nadmierne owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najefektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru wizyt raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym tylko do pań narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, którym marzy się gładka skóra na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie likwiduje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy twierdzą, że jest to metoda bezbolesna. Prawidłowe nastawienie lasera do specyfiki skóry zapewni Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrzymałe są Twoje włosy. W każdym razie rezultat końcowy jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) laser emituje wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest długotrwałe naruszenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Spowodowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest jedynie przez włoski, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną żądanej ilości promieniowania minimalnej do ich osłabienia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy wzrastające na twarzy znikają po kilku wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem preferują tą skuteczną formę terapii. Depilacja laserem to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie budzi duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok tradycyjnych zabiegów estetycznych, gabinet oferuje profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok