Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – jaki najlepszy i jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle dużym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat stosowana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie usuwania. Planując depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją trzeba koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby w trakcie depilacji ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja woskiem

Strona używa cookies
Ok