Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 23, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
Październik 24, 2019

Depilacja woskiem – zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat używana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed depilacją woskową należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok